Kamis, 23 Februari 2012

PayPal е побезбедно, полесен начин да се плати и да се плаќа на интернет. Плаќање преку интернет решенија, со повеќе од 153 милиони сметки во светот


PayPal е побезбедно, полесен начин да се плати и да се плаќа на интернет. Плаќање преку интернет решенија, со повеќе од 153 милиони сметки во светот

PayPal е побезбедно, полесен начин да се плати и да се плаќа на интернет. На услугата им овозможува на секој да ја плати на било кој начин тие сакаат, вклучително и преку кредитни картички, банкарски сметки, PayPal Паметни се поврзете или сметките, без размена на финансиски информации.
PayPal брзо стана глобален лидер во онлајн плаќање решенија со повеќе од 153 милиони сметки низ целиот свет. Достапен во 190 пазари и 24 валути од целиот свет, PayPal овозможува глобалната e-commerce, со тоа што исплати можно низ различни локации, валути и јазици.
PayPal доби повеќе од 20 награди за совршеност од интернет индустријата и бизнис заедницата неодамна во 2006 Webby награда за најдобар Финансиски Услуги Мапа на и глас награда за 2006 година Webby Луѓе за најдобар финансиски услуги на сајтот.
Лоцирани во Сан Хозе, Калифорнија, PayPal е основана во 1998 година и беше купена од eBay во 2002 година.

Сакате да се регистрирате PayPal посети:https://www.paypal.com/id/mrb/pal=UAEEDA78RPD7WИли посети еден од моите веб-сајтот подолу и кликнете на PayPal логото:http://kekabah.blogspot.com/http://travelandhealthnews.blogspot.comhttp://entertainmentandgetextramoney.blogspot.comhttp://mjusuf.blogspot.com/http://computer-internet-usaha.blogspot.com/http://computer-internet-3d-animationsetc.blogspot.com/http://newsvideo-photo.blogspot.com/http://allsportcourseskursusolahraga.blogspot.com/http://computer-internet-bussines.blogspot.com/http://education-pendidikan-online.blogspot.com/http://jobvacancieslowongankerja.blogspot.com/http://soccercoursessepakbola.blogspot.com/http://moviemusicfilmmusik.blogspot.com/http://languagecourseskursusbahasa.blogspot.com/http://cookreciperesepmasakan.blogspot.com/http://clickbankbussinesbankdatabisnis.blogspot.com/http://entertainmentandgetextramone.blogspot.com/ (Економи)

PayPal и X.commerce Стартување на PayPal пристапСАН ФРАНЦИСКО - (БИЗНИС Wire) - На eBay АД 'Иновативен програмери конференција 2011 година, PayPal и X.commerce, прво во светот со отворен трговија екосистем, денес го претстави PayPal пристап, нов доверлив трговија идентитет систем што го прави побезбедно и полесно за клиентите да купуваат преку интернет, без да се сетам на повеќе лозинки.Достапни за глобалната трговците денес, PayPal пристап нуди на потрошувачите можност да се регистрирате и да влезете во кои учествуваат веб-сајтови со само нивните PayPal кориснички имиња и лозинки. PayPal има повеќе од 100 милиони сметки во 190 пазари во светот.За разлика од идентитетот решенија во моментов на пазарот, PayPal пристап дава сè потрошувачите и трговците треба да се создаде сметка и се заврши трансакцијата - вклучувајќи корисник верификација, превозот информации, како и детали околу плаќањето.Преку помагање на трговците на мало поедностави најава и за креирање на сметка, PayPal пристап може да помогне во зголемување на конверзија и лојалност на веб-сајтови трговците. Истражувањата покажуваат дека речиси една од секои четири потрошувачите ги напуштат своите купување коли, кога тие се побарано да се регистрирате сметка. *"Има уште премногу триење во онлајн шопинг", вели Дејмон Hougland, генерален менаџер на идентитетот и информатика за X.commerce. "Потрошувачите не сакате да внесете повеќе страници на информации за да купат нешто. Со PayPal пристап, корисниците ќе можат да трошат помалку време пополнување на формулари и повеќе време за купување. Трговија на мало може да се создаде голем шопинг искуство за милиони клиенти кои веќе им верувате PayPal да се купи на интернет. "Со само два клика или чешмите, клиентите можат да се регистрирате се или најави се за да мало сајт. Важна информации за корисникот, како што се превозот адреса, ќе се ажурира автоматски. Иако корисниците можат да изберат да ги користат нивните финансиски детали се чуваат во нивните PayPal сметки, PayPal го одржува тој информации приватни и безбеден.Партнери се приклучи на PayPal пристап програма се водечки социјална интеграција на услуги Gigya, чија технологија поддржува глобални лидери, вклучувајќи ABC, CBS и на Кока-Кола и да достигне 700 милиони посетители месечно, и социјалниот идентитет и управување со корисници на услуги Janrain, социјалните најава решениеза повеќе од 350.000 веб-сајтови, вклучувајќи Universal Music Group и Sears.com."Пејпал е доверлив бренд со трговците и потрошувачите", рече Патрик Salyer, извршниот директор на Gigya. "Пејпал пристап елиминира точка на триење во исходот на процесот и им помага на трговците на мало зголемување конверзии -. Ние сме воодушевени за партнерство со компанијата и понуди PayPal пристап како дел од општествениот Влези Gigya на приклучок и API""Трговците на мало треба да иновираат да држат чекор со потрошувачите се развива шопинг и купување на преференции и се во потрага по алатки како PayPal пристап", изјави Лари Drebes, извршниот директор на Janrain. "Како долгогодишен партнер на PayPal, задоволни сме да бидат во можност да го вклучите PayPal пристап во Janrain вклучат социјална Влези графичка контрола и API за да им помогне на трговците и развивачи на апликации нудат лесен и доверлив најава искуство на своите клиенти."За корисниците, PayPal пристап е:• Побрзо: Корисниците не треба да влезат во одделни кориснички имиња и лозинки за секој веб-сајт тие посетуваат. На нивната прва посета, тие можат да создадат една продавница сметка во само два клика - нема повеќе страници на форми да се пополни.• Побезбеден: PayPal, има некои од најнапредните системи за безбедност во индустријата. Поради финансиски информации на корисникот не е споделен со трговец, приватноста е изграден во услуга.• Приватни и user-Контролирани: Оваа нова "идентитет екосистем" штити вашата приватност. PayPal пристап дели лични податоци само кога корисникот експлицитно одобрува. Корисници контрола тоа кои лични информации се ослободува, и тие може да се осигура дека нивните податоци не се дели за ирелевантни маркетинг понуди.За трговци, PayPal пристап обезбедува:• Релевантност: PayPal пристап дава трговци пристап до повеќе од 100 милиони активни сметки со заверен адреси и начини на плаќање - со други зборови, вистински луѓе кои купуваат онлајн.• клиентите Инсајт: PayPal им помага на корисниците се регистрирате со нивната целосна e-commerce профилот на - вклучувајќи адреси, телефонски броеви, и вистински имиња - и со само два клика, со нивните сметки на сајтови трговците се комплетни и потврден.• Лесна интеграција: Трговците можат да се интегрираат PayPal пристап во нивните веб-сајтови со само неколку едноставни чекори и да биде целосно оперативен во минути.* Forrester Research. "Потребна е регистрација намалува Онлајн конверзии"За PayPalPayPal е побрзо, побезбедно начин да се плати и да се плаќа на интернет. На услуга им овозможува на луѓето да испрати пари, без размена на финансиски информации, со флексибилност да плати користење на нивната сметка салда, банкарски сметки, кредитни картички или промотивни финансирање. Со 100 милиони активни сметки во 190 пазари и 25 валути од целиот свет, PayPal овозможува глобалната трговија. PayPal е на eBay (Nasdaq: eBay) компанијата. PayPal е со седиште во Сан Хозе, Калифорнија и нејзините меѓународни седиште се наоѓа во Сингапур. Повеќе информации за компанијата може да се најде на www.paypal.com.За X.commerceX.commerce ги собира заедно технологија средства и инвеститорот заедници на eBay, Paypal и Magento за поддршка на eBay АД на мисијата за овозможување на трговија. Преку нашата екосистем на програмерите, партнери и алатки, трговци сега имаат пристап до се отвори трговија технологија за намалување и раст на нивните бизниси.

Нов eBay АД операции сајт во Ирска22 Февруари 2012 годинаЗдраво на сите, тоа е Џон McCabe тука од глобалните активности.Јас сум воодушевен да го објави додавање на нови eBay АД операции сајт во Dundalk, ко Louth, Ирска, отворање подоцна оваа година.Овој сајт ќе се надополнуваат нашите постоечки операции PayPal центар во Blanchardstown, Даблин, и ќе им помогне да го поддржи феноменален раст ние сме доживува во регионот. Ние ќе биде создавање на 1.000 работни места во Dundalk до крајот на 2015 година.Одлуката да се лоцира една третина eBay, Inc локација во Ирска е доказ за одличната работа и успехот на нашите PayPal и eBay пазари соиграчи во Даблин. Тука, ние Наидовме неверојатно разновидна и талентирани работна сила со способноста да им служи на клиенти во различни јазици.На нови работни места се поддржани од страна на ирската влада преку ИДА Ирска. Учествува во соопштението денес, Ирска Taoiseach (премиерот) Enda Кени ТД рече: "огласот денес преку PayPal од 1.000 нови работни места е одлична вест за Ирска и за на североисток. Ова е одличен сигнал на доверба во Ирска и во нашите талентирани работна сила. Тоа е јасно признавање на можностите што ги нуди Ирска глобални лидери како PayPal. Нашите акционен план за работни места објавени минатата недела, ќе помогне да се обезбеди дека ова е само првиот од многуте слични најави во текот на следната година. "Нашите нови соиграчи ќе ни се приклучи во возбудлив период. Визија PayPal е да им помогне луѓето да плаќаат за работите во секое време, секаде и на било кој тип на електронски уред. Ние сме reimagining пари да функционира подобро за потрошувачите и бизнисите во време кога линијата меѓу онлајн светот и на високо улица е рушење. Нашите колеги во Dundalk и Даблин ќе ни помогне да се создаде иднина на пари.

• Феникс Бизнис весник најдобрите места за работа 2009Декември 2009PayPal # 19: средни бизниси (100-249 вработени)Подобра бизнис биро Integrity Awards во 2009 годинаСептември 2009Бирото за Подобри Бизнис служат Небраска, Јужна Дакота и југозападно АјоваPayPal: пофалницаCNET Webware 100 2009Мај 2009 годинаТрговија Категорија победникХјуит соработници најдобрите работодавци во Азија 2009Април 2009Индија Листа: PayPal Индија Приватни Limited # 17LoadzaJobs.ieМарт 2009Најдобрите 50 компании да работат во Ирска 2009CNET Webware 100 2007Јуни 2007 годинаПобедник на продуктивноста Категорија
Webby Awards 2006Јануари 2007Гласот награда на луѓетоWebby Awards 2006Јануари 2007Најдобра финансии Услуги Мапа


Омаха списание Најдобро од Омаха 2010Јануари 2010PayPal: Најдобри работодавач

Европската бизнис наградиАприл 2010PayPal Европа Услуги ООД PPES избран како еден од 10 Земја претставници за Ирска
Webware 100 победник: PayPalМапа на: PayPal.comКатегорија: Трговија
 
PayPal беше една од првите услуги да ги споделите со луѓето разменуваат пари онлајн. Тоа беше популаризирана - и подоцна купи - од страна на eBay, и е една од најпознатите широко признати платните системи на интернет. Се користи во онлајн аукции и продавници, како начин за контрола и управување исплати.PayPal има преживеано во текот на годините со полнење такси на своите продавачи. Купувачи во онлајн аукции и оние прави донации преку услугата не се наплаќаат овие надоместоци.Една од причините луѓето избираат да користат PayPal во однос на другите услуги е нејзиниот купувач заштита и анонимизација услуги, кои нудат некои заштита од интернет измама. Во поново време, заменик услуги како што се Работа Google се освои дел од вниманието во овој простор за слични напори со пониски трошоци.

Читај повеќе: http://news.cnet.com/8301-13546_109-10237631-29.html # ixzz1n9skiPyxСоцијална CRM извонредност награди Овозможено да индустриски лидери на Литиум мрежа конференција (ЛИНК)Emeryville - 2 Јуни 2010 година - Литиум технологии, водечки обезбедувач на социјални CRM решенија за напојување на клиент мрежа, објавува победниците на 2010 социјални CRM извонредност награди. Со драматичен раст во социјална CRM донесување во текот на последните 12 месеци, Литиум сакаше да се потенцира должини компании се случува да и резултатите кои компании се реализираат.Доделувањето на наградите претставуваат длабочината и широчината на општествен ангажман што Литиум клиенти се постигне со своите крајни корисници. На категории на награди се дизајнирани да ја покажат на широк опсег на Литиум база на клиенти - од поддршка на корисниците на социјална евангелизам и како самите корисници Уживајте во заедница активност во име на компаниите.Сите записи беа само-поднесени од страна на компании на литосфера - клиент заедница Литиум е. Во записите беа тогаш гласа од членовите на заедницата, давајќи индикација за народно гласање. Финалистите, кои беа избрани од страна на извршната власт Литиум на жирито беа примери кои најблиску ја следи духот на категории влегоа, како и оние кои може да се покаже докажана бизнис вредност.Категории:Најдобар Нов заедница (Започна после 1 јуни, 2009)Победник: PayPal - Види ВлегувањеНајиновативна заедницаПобедник: GIFF Gaff - Види ВлегувањеНајдобра Заедница рентабилност употреба случајПобедник: TVG Betfair - Види ВлегувањеНајдобра Заедница Бизнис интеграцијаПобедник: Иднината Магазин - Види ВлегувањеНајдобра Заедница анегдотаПобедник: национални инструменти - Види ВлегувањеИзвршниот директор на Специјалната награда "Социјалната CRM Пионер"Победник: Хјулит Пакард - Прегледување на потрошувачите HP заедницаИзвршниот Коментари"Социјална пазарот станаа свесни дека нивните напори се создавање на конкурентна предност и водечки thecharge за градење на бренд лојалност", вели Лајл Фонг, извршен директор и ко-основач на Литиум. "Општествените CRM извонредност награди претставени оние фирми кои ќе ја одведеше нивната заедница ангажман на следното ниво, па дури и нагласува корисниците чии животи буквално беа сменети преку учество на заедницата."Блог резиме за социјална CRM извонредност награда победници.За Литиум технологииЛитиум е водечки обезбедувач на социјални CRM решенија за напојување на клиент мрежа. Работа со лидери на пазарот, како што Најдобри купува, Сони, AT & T, Research In Motion Limited (RIM), Univision, и PayPal, литиумот е доставување на следната генерација на односите со клиентите од отклучува вредност на социјалната клиент мрежа. Литиум решенија ги комбинира моќта на онлајн клиент заедници со пошироките социјални веб и традиционалните CRM бизнис процеси со цел да ги инспирира потрошувачите да иновираат, да го промовира, како и поддршка во име на компанијата. Како резултат на тоа, бизниси мерливо подобрување на нивниот маркетинг и продажба, забрзување на иновации, како и зголемување на задоволството на клиентите. Платформа литиум е докажана во голем обем, раст средини и обезбедува на безбедноста, и анализатор, API, и мулти-јазична поддршка што претпријатијата побарувачка. Основана во 2001 година, литиумот е во приватна сопственост, со седиште во Emeryville, Калифорнија. За повеќе информации, visitwww.lithium.com. Или, пак, да се вклучат со нас на Твитер, Фејсбук, и нашата заедница - литосфера.
Информации за безбедност на Извршниот (ISE ®) Северна Америка Победниците ОбјавенPayPal, САД Одделот за домашна безбедност, Нортроп Груман, на Home DepotДонесат дома Најголемите почести во 2010 годинаАтланта, Џорџија (29 октомври, 2010) - Десет-Техника Извршување Networks, Inc објави финалистите и победниците синоќа за ИСЕ ® Северна Америка награди 2010 година. Добитник е на наградите беа претставени на вечера гала одржа во Gaylord Националниот Resort & Конгресен центар, Oxon Хил, д-р. Наградата се доделува и за информатичка безбедност Директори и проекти за исклучителни достигнувања во управувањето со ризикот, податоци средства за заштита, почитување, приватноста и безбедноста на мрежата. Кандидатите се избрани од комерцијални, владини и академски сектор.Примателот оваа година на безбедноста на информациите Извршниот награда во комерцијалниот категорија е Михаел Барет, главен Информации за безбедност на директор, потпретседател Информации за управување со ризици, PayPal. Барет беше призната за неговата улога како водечки експерт за безбедност фундаментално заинтересирани за менување на полето на еден поширок размер. Неговата работа на политика, индустриски стандарди, технички иновации областа партнерства во соработка со властите ширум светот им помагаме со развојот на ваков технички стандарди за безбедност.Финалисти за директор на годината комерцијални категорија исто така, беа признати во текот награди програма за своите достигнувања во оваа индустрија. Тие се вклучени Tammy Moskites, CISO, на Home Depot, Чад Медовина, потпретседател и технологија за управување, ризик и контроли светски лидер, Cargill и Јован Masserini, главен Информации за безбедност на директор, Дау Џонс и Џек Ки, заменик-претседател, главен Информации за безбедност на директор и службеник за приватност, USAA.Безбедноста на информациите Извршниот награда во владата категорија победник беше Даглас Maughan, кибер-безбедност Подружница главен, команда, контрола и интероперабилност дивизија Наука и технологија Дирекцијата, американското Министерство за внатрешна безбедност. Проекти д-р Maughan е, за разлика од многу други агенции и организации, однапред преку целосно истражување и развој циклус на истражување, развој, тестирање, евалуација, како и транзиција да се произведуваат најдобрите некласифицирани безбедна решенија за јавниот и приватниот сектор крајните корисници. Резултатите од истражувањето инициран и поддржан од него имале огромно влијание во секој дом и бизнис во САД, како и во текот на Сојузната влада и пошироко.Безбедноста на информациите проект на годината Наградата му беше доделена на Нортроп Груман за "High Assurance OneBadge." Избрана поради нејзината успешна демонстрација на способноста на трговските друштва да се претвори во основаноста на федерална директивата во успешна внатрешна распоредување на проектот OneBadge го отвора патот за Secure Digital соработка помеѓу владата и индустријата во време кога сајбер безбедноста е предност за заштита на економијата на САД, како и за безбедноста и благосостојбата на САД и на нејзините граѓани.Други проекти номиниран за проект на годината награда беа Heartland платните системи, "Е3 ™ проект," Локхид Мартин ", на I кампања", McKesson, "Производ управување со ризик за претпријатија (ПРЕМИЕРОТ)" и Qualcomm ", видео (Виртуелен чиста соба) Сан Диего. "Како дел од признавањето на вечерта, Tammy Moskites, CISO, на Home Depot, беше најавен како ИСЕ ® Северна Америка Народна Choice наградата победник. Наградата претставува кандидат кој најдобар пример безбедноста на информациите раководството на како што беше изгласан од страна на регистрирани посетители."На ИСЕ ® награди Програма Серија овозможува безбедноста на информациите директори цела Северна Америка не само да трошат драгоцено моменти со колеги и врсници, но исто така да даде признанија на повеќето иновативни, заслужуваат лидери во индустријата.", Изјави Marci McCarthy, извршниот директор и претседателот , десетЛауреати беа избрани од избрани од сите региони на Северна Америка вклучувајќи ги САД и Канада.За T.E.N.T.E.N. е национален технологија и безбедноста на информациите извршен вмрежување и односи маркетинг организација, го олеснува интеракцијата со врсниците, индустријата визионери и решенија на услуги. Извршниот програми вклучуваат безбедноста на информациите Извршниот (ISE ®) Програма серијата, тркалезни маси, приеми, и маркетинг програми. За повеќе информации, visithttp :/ / www.techexecnetworks.com и http://www.iseprograms.com

01 / PayPalЗа водење на задолжен за дигиталните пари. Во ноември 2009 година, PayPal направија радикални потег да се отвори својот систем за трети лица програмерите и ќе им дозволи да се интегрираат нејзините систем на плаќање во нивните веб-сајтови, мобилни апликации, и уреди, со што се овозможи на сите видови на иновации во изминатата година. Моментално има повеќе од 15.000 програмери коишто работат со неговиот код, за производство на апликации како што се брендот и сјајот нација (допрете за да ја плати во присутен трговци со додаток на налепница); iConcessionStand (цел храна и стока од мобилен уред на спортските настани); и IndieGoGo (fundraise за идеи или проекти, а ла kickstarter).02 / СитибанкЗа развој на нов модел за банкарството на мало, инженеринг и технолошки да се направи тоа е можно. Со фокусирање на корисник искуство, иновација лабораторија Citi има развиена мултифункционален банкомати и интерактивни продавница дисплеи кои бараат да ги привлече помладите, повеќе тек со чувство на клиенти и да се трансформира банки во дестинација. Во изминатата година, таа има подобрен седум гранки во Азија, и двојно се зголеми износот на клиенти тие привлекуваат.03 / SecondMarketЗа создавање на најголемиот "секундарниот пазар" за приватно-акциите на компанијата. SecondMarket помага подоцна-сцена, брзо-растечки компании да креираат свои сопствени берзи, каде што владее сè, од откривање правила за цените на пазарот часа. Меѓу учесниците: Фејсбук, Твитер и Craigslist.04 / mPower групаЗа вршење на повеќе од 100 милиони долари за да обезбеди висок квалитет, ниска цена финансиски услуги за оние без банкарски сметки масите во светот. Во изминатата година, mPower започна мобилни исплати кредит иницијатива во Индија и е прв од ваков вид чешмата-за-плати систем во Косово. Од САД, mPower зеде на 106.000.000.000 $ алтернатива-индустријата за финансии - чиј помириш со предаторски практики центар на злоупотребат проверки во услови на стакло отпорно на куршуми и неонски знаци - со Манго Магазин, на Остин-базирани институција која има за цел да гради транспарентни, долгорочни односи со оние без банкарски сметки, наместо да ги третираме како минливи клиенти.05 / IntuitЗа својата Нане-y свежо преуредување. Пари за управување сајт Mint.com беше најмногу минатата година buzzed-за Intuit нудат - Жал ми е, Стимулирам - благодарение на експлозивен раст (својата база на корисници за повеќе од трипати до 4 милиони евра) и нови возбудливи опции (а агрегатор податоци објавува трошење извештаи во во реално време). Да ги намамат помлади, повеќе меѓународни клиенти, Intuit исто така, започна мобилен стан SnapTax (кој има корисници предвремени слика на нивните W2s да се насочат данок поднесоци); и Nokia-придвижуван Оди Connect (една СМС-маркетинг систем за мали бизниси во Индија).06 / StockTwitsЗа изградба на Најсодржинскиот на Веб - и достапни - виртуелниот трговски подот. Веб-страницата, која започна во 2008 година и сега привлекува 300.000 плус уникатни посетители за еден месец, им овозможува на корисниците удел акции поврзани со идеи и податоци во реално време, без да плаќаат или регистрација (премиум услуги испорача поголемиот дел од приходите StockTwits "). Минатата година, таа се прошири и на свој вести храна, корисникот генерирана топ листите, и веб ТВ канал.07 / KivaЗа примена на својата uber-успешна микрофинансирање модел за студентски кредити. Од своето лансирање 2004, заеми мрежа Kiva им помогна на повеќе од 560.000 луѓе фонд $ 200,000,000 во вредност од microloans - просечна големина: $ 381,81 - на сиромашните претприемачи, и во странство, а од октомври 2009 година, во својот дом. Во септември, Сан Франциско непрофитна се прошири во високото образование, им овозможува на луѓето од целиот свет да им даде малку, како и 25 $ за финансирање на студентски кредити во светот во развој, каде што студентски кредити навистина не постои. Kiva веќе започна програмата во Либан, Парагвај, и Боливија, и планира да се прошири на најмалку 15 земји по едногодишната пилот.08 / BancVueЗа вооружување долг борат заедница банките и кредитните унии со бакшиш подобро-од-на-голема-момци.BancVue партнери со инди финансии за да им помогнат понуди бакшиш како награди проверка, АТМ-плаќање надомест, до 4,5% APY штедни сметки, интернет банкарство, комерцијален кредитни картички и високо влијание маркетинг кампањи. Во просек, свои награди-проверка партнери се зголеми ново-сметка отвори за 30% - што значи дека бизнис е во подем за банките и за BancVue, чии приходи двојно минатата година до $ 80 милиони евра. Иако тоа е уште една начини од соборувањето големи пари, BancVue на 1300-плус клиенти, ако навива во една фирма, би шпионирам најголем на нацијата банкарска мрежа.09 / YodleeЗа развој на платформа која служи како back-end за 85% од сите интернет лични финансиски менаџмент услуги.Yodlee тврди околу 17 милиони корисници во вкупен износ, од кои многу пристап до нејзината платформа преку највисокиот американски банки, како што Банката на Америка, како и водечките портал сајтови, како што Mint.com. Минатата година, Yodlee продолжи да се изгради својата FinApp продавница, која е со отворен API, па програмерите може да се изгради апликации за разни на компанијата програма апартмани, во октомври, го најави лансирањето на Yodlee 10, тоа е најмногу индивидуализира платформа сеуште.10 / WealthfrontЗа развој на инвестициите-центрични друштвена мрежа која е пилинг назад завесата на $ 10000000000000 меѓусебна-фонд индустрија. Wealthfront дава професионални инвеститори платформа за споделување на сè за своите портфолија - вклучувајќи колку од нивните пари тие го стави во нив - во надеж дека и другите ќе се плати за да ги имитираме нивните занаети. Од започнувањето како ДИК регистрирани инвестициски советник пред една година, на местото има привлече повеќе од 100 милиони долари во средства, а неговата менаџери, кои се подложени интензивна процесот на селекција, имаат колективно надмина на С & П 500 за 6%.Ја разгледате нашата листа од најиновативните компании во светот 2011[Фото кредитни: Хари Kikstra
 
Ernst & Young Претприемач на годината ® 2011 Северна Калифорнија победниците на Наградите за објавиПримерен претприемачите беа чест на 25-ти програмата годишнината галаСан Хозе, 27 Јуни 2011 година - Ernst & Young LLP е задоволство да го објави на Ернст и Јанг Претприемач на годината ® Северна Калифорнија награда победници.Оваа група на водечките претприемачи беше избрана од страна на независна жири составено од претходни победници на наградата, што доведува извршни директори, приватен капитал инвеститори и други регионални бизнис лидери. Победниците беа откриени на гала настан на Сабота, 25 јуни во Fairmont Сан Хозе."Ернст & Јанг е почестен истакнати претприемачи како победници за оваа година во последните 25 години", рече Ерни Кортез, Ernst & Young LLP Претприемач на годината Северна Калифорнија програмски директор. "Овие бизнис лидери постигнале толку многу и придонесе огромна сума на заедницата. Тие ни даваат надеж за она што во наредните 25 години на претприемачи ќе донесе. "На Ернст и Јанг Програмата за доживотно учење Претприемач на годината 2011 победниците на Наградите за се:• Зохар Levkovitz, извршниот директор, Amobee• Јован епископ, извршниот директор, Cepheid• Чарлс пот, претседател и извршен директор, Питу Фарм• Брус Вилијамс, ко-основачот, претседател и извршен директор, да се прошират здравство, АД• Амит Чатерје, основач и извршен директор, Хара• Џеф Вајнер, извршниот директор и Рид Хофман, ко-основач и извршен претседавач, Скопје корпорација• Џим Marggraff, основач и извршен директор, Livescribe АД• Скот Томпсон, претседател, PayPal• Дејв Habiger, претседател и извршен директор, Sonic Solutions• Џесика Herrin, извршниот директор и основачот, Стела и точкаНа Претприемач на годината Програма почести претприемачи регионално во јуни, што доведува до национални награди во ноември. Покрај тоа, вложување, поддржан од компании кои победи на Претприемач на годината регионално, исто така, имаат право на Претприемач на годината вложување на капитал награда за извонредност на национално ниво. На севкупниот национален САД победник потоа се премести за да се натпреваруваат за на Ернст и Јанг Светската Претприемач на годината во јуни.Оваа година, Претприемач на годината програма го слави својот 25-годишнината. На програмата се прошири да го признае бизнис лидери во повеќе од 140 градови и повеќе од 50 земји низ целиот свет. Добитник е на наградите се даваат на претприемачите кои покажуваат совршеност и неверојатен успех во такви области како иновација, финансиски перформанси и личен ангажман на нивните бизниси и заедниците.Сите регионални honorees се поканети на Претприемач на годината национални награди Гала, чиј домаќин беше Џеј Лено, на 12 ноември 2011, во Палм Спрингс, Калифорнија.На гала е кулминирајќи случај на Ернст & Јанг стратешки развој Форум ®, најпрестижните собир на нацијата на висок раст, пазарот на водечки компании. За повеќе информации во врска со Ернст & Јанг стратешки развој форум, посетете www.ey.com / нас / strategicgrowthforum.СпонзориОснована и продуцирано од Ernst & Young LLP, претприемач на годината награди се задоволни да имаат Јуинг Марион Кауфман фондацијата како национален спонзор.Во Северна Калифорнија, спонзори вклучуваат ManpowerGroup, САП, големата слика филмски и видео уметности, Smart Бизнис, АДП, RoseRyan, Scherzer International, и Orrick, Herrington & Sutcliffe Програмата за доживотно учење.За повеќе информации во врска со програмата, посетете www.ey.com / нас / eoy.За Ернст & Јанг Претприемач на годинатаErnst & Young Претприемач на годината е најпрестижните светски бизнис награда за претприемачи. Единствена награда прави разлика преку начинот на кој таа ги поттикнува претприемничка активност кај оние со потенцијал, и признава придонесот на луѓе кои ги инспирира другите со својата визија, лидерство и достигнување. Како прв и единствен вистински глобален награда од ваков вид, Претприемач на годината слави оние кои се градење и водечки успешна, растечки и динамички бизниси, признавајќи нив преку регионално, национално и глобално награди програми во повеќе од 140 градови во повеќе од 50 земји .За Ернст & ЈангErnst & Young е глобален лидер во осигурување, данок, трансакцијата и советодавни услуги. Во светот, нашата 141.000 луѓе се обединети од страна на нашите заеднички вредности и непоколеблива посветеност на квалитетот.Ние правиме разлика со помагање на нашите луѓе, нашите клиенти и нашите пошироката заедници се постигне својот потенцијал.Ернст & Јанг се однесува на глобална организација на земјите фирми на Ернст & Јанг Глобална limited, од кои секоја е посебен правен субјект. Ernst & Young LLP е клиент-именувано за член на фирмата Ернст & Јанг Глобална Ограничена работи во САД. За повеќе информации за нашата организација, ве молиме посетете www.ey.com.Оваа вест порака е издаден од страна на Ернст & Јанг Програмата за доживотно учење, еден американски клиент-именувано за член на фирмата Ернст & Јанг Глобална ограничена.
Хонг Конг бизниси земе интернет и мобилни трговија на следното ниво16 Февруари 2012 година
 
Тоа е неверојатно колку иновации се случува секој ден да се трансформира трговија и шопинг искуство од целиот свет. Ние се зборува за некое време сега за замаглување на границата меѓу онлајн и офлајн трговија, како и што го гледаме овој повеќе од кога било во Хонг Конг, еден од најпознатите жичен и мобилни-центрични општества во светот.Работа со нашите локални партнери - Хонг Конг Здружението на Интерактивен маркетинг, во Хонг Конг развој на МСП асоцијација и на Хонг Конг Здружение за унапредување и развој на мали и средни претпријатија - ние сме неодамна дадени од е-трговија совршеност награди да го признае локалните компании од сите големини кои се искористи моќта на интернет и мобилни технологии да ги промовираат своите производи и услуги и да се постигне раст на бизнисот. Со мобилен е таква жешка тема деновиве, дозволете ми да споделам еден од наградуваниот мобилни трговија приказни со вас.Хонг Конг може да се пофали една од највисоките стапки на пенетрација на мобилниот интернет во светот во 203%, со над 14 милиони мобилни претплатници и повеќе од половина се 3G корисници. Проширува Хонг Конг луѓето љубовта на своите паметни телефони за да се обезбеди поголема погодност во нивниот секојдневен живот - Пацифик Кафе компанија, една од водечките кафе синџир што освои две награди за квалитет во технолошки иновации и напредок во целост е-трговија стратегија - започна aniPhone стан за клиенти брзо да се плати за нивната храна и пијалоци со едноставно скенирање на QR-кодот на својот мобилен телефон на шанкот. Со овој нов мобилен службата за платен промет напојува преку PayPal, Хонг Kongers веќе не треба кеш или нивните паричници и да ги добијат утро чаша на кафе во 100-плус Пацифик Кафе продавници низ островот.Дигитален паричник PayPal е изработка на безготовински општество е реалност во Хонг Конг, со давање на потрошувачите поедноставен начин да платат за во продавница купувања преку своите мобилни уреди. Види ова видео за да видите како Кафе Пацифик iPhone стан може да се користи за поудобно исплата на шалтер.PayPal и Кина UnionPay Отворете на глобалниот пазар на кинески ПотрошувачитеPayPal и Кина UnionPay, Кина bankcard асоцијација, денес најави дека Кина UnionPay (CUP) картичка членови ќе бидат во можност да користат PayPal да купуваат онлајн, што претставува нова можност за меѓународна трговците на мало да ги продадат на голема база на кинески клиенти кои, во комбинација, држете 2,1 милијарди КУП картички."По неколку години се на извозот центар за светот, денес го одбележува денот кога Кина е отворена за бизнис, како и за увоз е-трговија на пазарот""По неколку години се на извозот центар за светот, денес го одбележува денот кога Кина е отворена за бизнис, како и за увоз е-трговија на пазарот", вели Скот Томпсон, претседател на PayPal. "Партнерство PayPal со Кина UnionPay отстранува важен триење точка која постои преку границите, и ние сме возбудени за да се елиминира исплати бариера, па трговците може да добредојде милиони нови кинески клиенти на нивните сајтови."Кинеските потрошувачи имаат повеќе расположлив приход од кога било досега и почнуваат да се погледне за најдобар производи во светот има да понуди. КУП картичка членови ќе бидат во можност да користат PayPal во третиот квартал на 2010 година. Ова му дава на трговците можност да поминат наредните месеци подготвување на своите веб-продавници за кинеските потрошувачи, вклучувајќи додавање на кинескиот превод и брзо, евтино превозот методи.За Кина UnionPayКина UnionPay, основана во 2002 година, е национален bankcard здружението во Кина. Како клучна улога на bankcard индустрија во Кина, Кина UnionPay е одговорен за работа унифициран меѓубанкарските клиринг и порамнување на системот во Кина и развој на меѓународното признавање мрежа за КУП картичка. Преку соработка со различни партии, Кина UnionPay во голема мера го зголеми развојот на bankcard индустрија во Кина.До денес, од вкупниот број на КУП картичка издадена во светот ги надмина 2,1 милијарди, а во 2009 година, бројот на КУП картичка трансакции меѓубанкарските достигна 7 милијарди со износ од USD 1.1 trillion; целокупната трговци, ПОС терминали и банкомати достигна 2.130.000 , 2.880.000 и 930.000 соодветно. Кина UnionPay исто така, утврди партнерство со околу 400 финансиски институции низ целиот свет.Почнувајќи од сега, КУП картичка меѓународното признавање мрежа е продолжен до 90 земји и региони.Над 10 од нив, вклучувајќи ги Јапонија, Кореја, Сингапур, Русија, Монголија и сл, имаат издадено КУП картичка.Потпирајќи се на Кина, најживописната во светот се појавуваат економија и најголем светски производител на картата група, Кина UnionPay не само што обезбедува квалитетни, безбедни и ефикасни платежни услуги за стотици милиони cardholders целиот свет, но исто така, носи сосема нов избор и вредности за партнери , како и енергија и можности за глобалниот bankcard индустрија.Кина UnionPay дополнително ќе ја зајакне меѓународната соработка во иднина, работат рака под рака со партнери за да се постигне заеднички развој и успех, да се изгради UnionPay во големи меѓународни bankcard бренд со глобално влијание, и да се направи поголем придонес за севкупниот просперитет на глобалната bankcardиндустрија.За PayPalPayPal е побрзо, побезбедно начин да се плати и да се плаќа на интернет. На услугата им овозможува на членовите да испрати пари, без размена на финансиски информации, со флексибилност да плати користење на нивната сметка салда, банкарски сметки, кредитни картички или промотивни финансирање. Со повеќе од 81 милиони активни сметки во 190 пазари и 24 валути од целиот свет, PayPal овозможува глобалната e-commerce.PayPal е на eBay (NASDAQ: eBay) компанија и е составен од трите водечки онлајн плаќање услуги: на PayPal глобалната службата за платен промет, на Payflow Портал и Бил Мене Подоцна. Отворен на компанијата исплата платформа, PayPal X, им овозможува на програмерите да се изгради иновативни апликации за исплата на повеќе платформи и уреди. Повеќе информации за компанијата може да се најде во
https://www.paypal.com/id/mrb/pal=UAEEDA78RPD7W.
PayPal е со седиште во Сан Хозе, Калифорнија и нејзините меѓународни седиште се наоѓа во Сингапур.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar