Rabu, 02 Mei 2012

Niech powstanie, nie Despair


Niech powstanie, nie DespairSą ludzie, którzy widząc jego przyjaciel zdobyć sławę lub innych nauk, mógł tylko zdumieni, mówiąc do siebie, jak mogłem być taki jak on?
Albo inny przypadek, ktoś zawsze był pesymiści twarz pracę. Żaden inny powód, bo według że był ze on stoi przed trudnym zadaniem.
W innej rzeczywistości, gdy choroba jest walnięcie, osoby z tylko kapitulacji całkowitej do choroby. Cały dzień spędził we łzach sam, bez wysiłku, i wysiłku. Jakby nadzieja został zamknięty.
Lub może być w życiu domowym osób starszych czuć się zmęczony, kiedy, aby zobaczyć owoc jej działających w górę, uparty i złośliwy. Dużo porad wniesiono tak, że dzieci zdają sobie sprawę z dobrze wychowanym. Ale co się mówi, okazało się rzeczywiście walczyć z dzieckiem. Pozostał uparty, niegrzeczny i niechlujny. W obliczu tej rzeczywistości, podobnie jak rodzice zostali zmuszeni do skoku piersi, bądź cierpliwy. Jednak czasami sprawia, że ​​beznadziejny skonfrontować to brutalna rzeczywistość.
To trochę postawa portret keterputus-desperacji, co czasem zsunął się na osobie. Wszystko pesymizm powinien dipupus. Ponieważ Bóg zapewniłby sposób o pomoc i chcą spróbować.
Twarz wyjście z rozpaczy można dotrzeć znając naturę, powoduje problemy, które są melilitnya, a wpływ tego, co rozwiązanie zostało zrobione. Kiedy dokładnie znana, niewątpliwie pomoże podnieść się z choroby lub jej uniknąć, zanim stało się bardziej dotkliwe.
Istnieje kilka kroków, które należy podjąć, aby zastraszyć desperacką choroby.
A. Potwierdzenie wiary przed Wykańczanie i QadarJest to ważny czynnik uspokoić serca wiernych. To, co Bóg chce musi się zdarzyć. I odwrotnie, jeśli Bóg nie chce, na pewno nie zdarzy. Bóg ustalił losy wszystkich stworzeń z pięćdziesięciu tysięcy lat przed stworzeniu niebios i ziemi. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:
مآأصاب من مصيبة في الأرض ولافي أنفسكم إلا في كتاب من قبل أن نبرأهآ إن ذلك على الله يسير {22} لكيلا تأسوا على مافاتكم ولاتفرحوا بمآ ءاتاكم والله لايحب كل مختال فخور {23}
Nikt nie spotkał się z katastrofy na ziemi i (NOR) w sobie, lecz został zapisany w księdze ust lawh Mahfuz) przed Wnosimy je.Zaprawdę jest to łatwe dla Allacha. (Opisujemy takie), że nie może smucić to, co wymyka ci, i że nie będzie zbyt podekscytowany tym, co On daje do Ciebie. A Bóg nie kocha żadnych aroganckich ludzi, którzy szczycą się ponownie. [Al-Hadid, 22-23].
Wysłannik Allaha sallam powiedział.
كتب الله مقادير الخلا ئق قبل أن يخلق السماوات والأرض بخمسين ألف سنة
Przeznaczenie Boży został napisany przed powstaniem istot nieba i ziemi dla pięćdziesięciu tysięcy lat. [Przekazane przez muzułmanów, w 4797 i AT-Tirmidhi i 2157].
Dlatego muzułmanin nie powinien być stale zanurzony w smutku z powodu tragedii, czy też porażki override. Niekoniecznie zanurzyć się w niemoralne. Muzułmanin musi być silny, wyprostowany, odważny otrzymać ketentuaan Boga i przeznaczenie. Ta wiara w Boga, przeznaczenie, pomóc komuś podjąć trudności opieki ze stałym, umysłu spokojnie i wyraźnie.
2. Aby być rodzaj Sangka Bóg Subhanahu Wa Ta'alaJest to jeden z muzułmańskim obowiązku wobec Boga. Myśl byłby na tyle uprzejmy, aby otworzyć drzwi nadziei i rozpacz może pozbyć się szeptem. Pamiętaj, że postawa uprzedzeń wobec monoteizmu, wiary w Boga i nauki, a także Silver Lining. Lud Boży zaprzeczyć, że uprzedzenie do niego. Powiedział:
...... يظنون بالله غير الحق ظن الجاهلية ......
Myśleli, że ...... nie jest prawda o Bogu jako o podejrzeniu ignorancji. ....... [Ali Imran: 154]
3. Zmówić pacierzWszelkie problemy, które są ciężkie befalling, sługa nigdy nie wpada w nadziei na łaskę Bożą. Wszelkie problemy powinny zostać zwrócone do Boga w nim. Jesteśmy zobowiązani uklęknąć w modlitwie, starając się wycisnąć prawdziwe napięty i być cierpliwym. Z nadzieją, Bóg zniszczy trudności i prób, które są nadpisane.
W bitwie pod Badr, pierwsza wojna w islamie, gdy zobaczył jak najmniejszej ilości siły muzułmanów i brak przygotowania, podczas gdy wróg ma więcej mocy, prorok stanął w modlitwie. Prorok modlił się przez długi czas, aż do górnej części ubrania go sal allahu alejhi ła sallam spadł z ramion.
Abu Bakr al Siddiq Allaha 'anhu zlitował i go pocieszyć, mówiąc: "Bóg nie będzie nyiakanmu odrobina, O Wysłannik Allaha", a następnie przyszła pomoc i zwycięstwo Boga poprzez Jego Słowo:
إذ تستغيثون ربكم فاستجاب لكم أني ممدكم بألف من الملائكة مردفين
(Pamiętaj), gdy prosimy o pomoc waszego Pana, potem diperkenankannya dla Ciebie: "Oto zwiastuję wam posiłki z tysięcy aniołów, którzy przybyli z rzędu". [Al-Anfal: 9].
Gdy sługa modlił się do Boga, błagając problemu ściskanie ponad, w zasadzie udowodnił tauhidnya. I prawdziwy monoteizm uratuje od kajdan oszczerstw i egzaminów.
Jeśli przeanalizować drogę życia alejhi Proroka sal allahu sallam, Towarzysze i generowanie Salaf, będziemy wiedzieć, ile opierają się one wykorzystać moc modlitwy. Jak fascynująca, a zarazem otwarty kurtyny, że brakuje nam jego czci tego. Co wiele problemów, które mogłyby zostać rozwiązane dzięki modlitwie do Allaha Ta'ala?
Oczywiście, ta modlitwa powinna być również połączone z wysiłkami na rzecz poprawy siebie. Dlatego też, to może być, awaria lub wypadek, które stało się sługi, bo jest brak uwzględnieniem zasad Allaha.
4. Aby potwierdzić rezygnację Wa Allah Ta'ala SubahnahuWytrzymałość jest siła serca i zdolność do obrony. Według Ibn al-Qayyim może Allah zmiłuj się rzeczywiście jednym z rezygnacją, w tym silny czynnik pomaga osiągnąć te cele (pragnienia) i oddalił sprawa nie są korzystne. On jest najpotężniejszym motywacja.Charakter rezygnacji, jest zależność serca do Boga. Firmy, które nie mają wpływu, jeśli serce jest puste złożenia Bogu i na ogół inaczej. Jak nie pomoże słowa: "Jestem jedynym zaufanie w Boga Subhanahu wa Ta'ala, ale okazuje się, że był bardzo zależny, przekazywanie oraz zaufanie do innych. Rezygnacja z paszczy ma swój sens, a serce tawakkalnya ma inne znaczenie.
Dlatego Hasan al-Basri powiedział: "Rzeczywiście, rezygnacja z sługą Pana, wierzy, że Bóg jest źródłem jego zaufania."
Przy innej okazji powiedział, aby zapewnić pożywienie dla sług Bożych, którzy oddali Mu pokłon, a zwycięstwo wyłącznie zaufania do Niego i prosić o pomoc, a także adekwatność tych, którzy czynią Bóg centrum i głównym celem. Ludzie, którzy są inteligentni i sprytny, myślał z Bożego polecenia, wdrażania i taufik Go, zamiast czekać na gwarancji od niego. Zaprawdę, Bóg dotrzymują obietnic już szczerze. Kto jest lepszy dotrzymał obietnicy niż Bogu? [1]
5. To określenie ma WysokiejSługa coś zgodnie z poziomu determinacji i entuzjazmu. Ludzie, którzy naprawdę chcą osiągnąć cel, będzie optymalizacja wszelkich starań, wiedząc o tym. Wszystko, co może potencjalnie utrudnić osiągnięcie tego celu, będą usuwane, w celu przyspieszenia i utorował drogę ku drabinie sukcesu, który został pragnął. Momenty czasu jest zawsze zajęty z nim. Szukasz możliwości i udogodnień, które pomagają osiągnąć sukces. Umysł i serce za późno się z nim.Bo wie, "według zmęczenia, że ​​sukces dzięki".
6. Bądź cierpliwy i spokojnyMusimy pamiętać, wszystkie te problemy wymaga cierpliwości i wielkość duszy. Czy jesteś pewien, że komplikacje są tylko "przedmiotem" z cierpliwością. Podobnie, pokój, walnie ktoś pomóc jak przechodzi przez trudności stojących. Cierpliwość jest nieskończona. Potrzebował aż śmierć nadejdzie.
Musimy zrozumieć, że przeznaczenie niektórych przepisów w przyszłości. Z powodu sługi, nie może być oddzielona od dwóch warunków. To jest zachęcające i okoliczności, które nie lubi.
Na przykład pierwszy warunek został obdarzony zdrowia, bogactwa, pozycji, zakres innych świadczeń. W tym menggemberikan stanie, że wymaga cierpliwości. A mianowicie:
- Nie daj się nabrać się z nim i nie pozwól, by emocje, które przeciągany diarihnya zrobić arogancki, zło, i tak dalej.- Nie jest za późno lub zapomnieć się w jej osiągnięcia, ponieważ będzie ona zaszkodzić. Ludzie, którzy ghuluw, zasadniczo bliżej negatywne zachowanie. Jeśli robi się zabawa, uzbroić się w cierpliwość w wykonywaniu jego Boga, a nie praw melalaikannya.- Powstrzymania się od wykorzystania przyjemność nie został osiągnięty w przypadku zabronione
Niektórzy uczeni Salaf powiedział: "Testowanie katastrofy może być ominięty przez wierzących i niewierzących, ale test z przyjemności, nikt nie może sobie pozwolić na cierpliwość z nim, z wyjątkiem tych, którzy uczciwie keimanannnya.".
Co do drugiego warunku, okoliczności nie podobało. Jest on podzielony na dwa rodzaje. Co jest związane z jego woli, tak jak posłuszeństwo lub niemoralne. I drugi typ, który nie jest związany z jego woli, na przykład, przyjazd wypadku.
Dlatego Bóg nakazał szukać pomocy za cierpliwość. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:
واستعينوا بالصبر والصلاة وإنها لكبيرة إلا على الخاشعين
Dodać cierpliwość i modlitwach penolongmu. I tak było naprawdę trudne, z wyjątkiem tych, którzy pokory ". [Al-Baqarah: 45].
Podawanie pacjentowi w Al Qur `jest nie mniejsza niż siedemdziesiąt razy, a całkowicie w postaci pochwały. Między innymi, łącząc sukces Patience (QS Ali Imran werset 200), łącząc religijne przywództwo cierpliwości i zaufania [Sajdah werset 23].
7. Kultywowanie optymizm i pozytywny charakter ThinkingProroka sal allahu alejhi ła sallam kochał Tafa-ul postawę (optymistyczny) i nienawiści tasya-um (pesymistyczny). W Sahih al Bukhari, Anas Allaha 'anhu, Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
لا عدوى ولا طيرة ويعجبني الفأل الكلمة الحسنة
Brak choroby zakaźne jest wystarczające i nie nieszczęścia.Optymizm (IE) dobre słowo mnie zadziwiać. [2]
Al Hulaimi rahimahullah powiedział: "Prorok sal allahu alejhi ła sallam kochać z optymizmem, bo pesymizm jest złe domysły lustro do Boga l bez widocznej przyczyny Optymizm został zamówiony i jest dobra forma przypuszczeń wierzący jest nakazane narusza zarówno do Boga w każdych warunkach.. "[3].
Rzeczywiście, zniszczenie ducha straty, które nie mogą być zmierzone przez materiał. Pozytywne myślenie i duch konkurencji powinny być zawsze świeci w sercach każdego muzułmanina, nie blakną.
Podobnie powinniśmy zobaczyć obfitość błogosławieństw, które Bóg Subhanahu wa Ta'ala nigdy nie jest złamane. Szczególnie smaczne i wiary islamskiej. Jeśli Bóg Subhanahu wa przyjemność Ta'ala inny opóźnienie, jeśli jesteśmy szczerzy, przyjemność otrzymamy od Niego, który jest nadal o wiele więcej. Jeśli istnieje jeden raz naciśnij, a następnie oglądać, jak długo byliśmy w stanie nadającym się, swobodnie, bez żadnych istotnych problemów?Pomyśl o tym!
8. Biografia analizuje Salaful UmmahCo oznacza Salaful Ummah, czyli towarzysze Proroka i tych, którzy za nimi dobrze. Pierwsza generacja, obrońcy islamu i na okaziciela o przesłaniu do następnego pokolenia. Są najpotężniejszym człowiekiem z jego wiary, jego serce jest najczystszym, najbardziej wysokim poziomie tawakkalnya do Allaha Subhanahu wa Ta'ala.
Jeśli zagłębimy się ich historie życia są pełne światła, moglibyśmy stwierdzić, że ich życie jest podróżą nie zawsze jest gładka, pełny test wytrzymałości i poświęcenia z dużą stratę czasu przez przeciwnika w obronie prawdy. Zbadaj swoją wróżkę życia, będą mogli dodawać do wiary, oświecić serce. Przyczyni się również do zrozumienia, jeśli życie nie było wolne od osty i ciernie. Życie ulicy nie zawsze jest ozdobiona pachnącym zapachem róż, ale istnieją przeszkody i egzaminy stojące lub może doprowadzić do awarii.
Ogólnie rzecz biorąc, Bóg potwierdza korzyści z opowieści o poprzednich proroków i apostołów, którzy mogli także wziąć odwagę i daje iskierkę nadziei. Rozmyślać nad słowem Allah Subhanahu wa Ta'ala:
وكلا نقص عليك من أنبآء الرسل مانثبت به فؤادك وجآءك في هذه الحق وموعظة وذكرى للمؤمنين
I wszystkie historie posłańców Mówimy wam, jest to, że opowieści być potwierdzone z nami swoje serce, a w tym liście doszła do prawdy, a także instrukcji i przestrogą dla tych, którzy wierzą. [Hud: 120].
Ta refleksja pobudzi nowego ducha w przeżywaniu życia strome. Bo okazuje się, że nie jest sam w doświadczaniu gorycz, nawet najlepsi ludzie, którzy kiedykolwiek chodzili na tej ziemi, wszyscy poczuli gorycz.
9. Uzbrój się ReligioznawstwaZ dowiedziała się, że jest bardziej wydajny niż diabła postrzeganej przez nasilenia uczonych religijnych, którzy nie wiedzą.Przebiegłość szatana jest słaby w obecności nauczyć. Muadh Allaha ibn Jabal 'anhu mengatakana "To (nauka) jest przyjaciel w stanie szczęścia i nieszczęścia, a także broń w obliczu nieprzyjaciela". [4]
Podobnie, kilka kroków, abyśmy mogli wymazać rozpaczliwie. Bądź silna determinacja, że ​​jest zawsze mających charakter optymizmu nie traci nadziei, refleksji na temat ludzi, którzy z sukcesem przejść przez próby. Zachowaj serce natury karła, ponieważ będzie ona jedynie dodać do słabości.
Maraji `:- Kaifa Tuwajihu fil al-Ya `sa biologicznego Al 'amaliyyah wa Al' Ilmiyyah wa al 'Ibadiyyah Da'awiyyah wa reklama, reklama Diwan Abdul Karim, Darul Huda al Fadhilah Nabawi i Daru, Riyadh, Cet. II, cz. 1425.- Asbabu Ziyadati Nuqshanihi wa al-Iman, prof Dr Abdur Razaq al-Badr, Ghiras Kuwejt, Cet. III, cz. 1424 H / 2003 AD- Al Bahru ar Raiq wa fi ar az Raqaiq Zuhdi, praca dr Ahmad Farid, Darul Iman, Egipt, bez roku.
[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna Fundacja wydała 01/Tahun X/1427H/2006M Lajnah Istiqomah Surakarta, JL. Solo - Purwodadi km. 8 Selokaton Gondangrejo samotnie 57 183 Tel.08121533647, 08157579296]_______Przypis[1]. Al FAWAID, 149.[2]. HR al-Bukhari (10/181) i Muslim (2224).[3]. Fathu al Bari (10/226).[4]. Narratorem Ibn Abd al-Barr w al-Jami '(1/65).
Biorąc Najświętszą Amanah


PrzezUmm al-Ihsan Atsariyah

Bez względu jak mała czy praca odbywa się skargami opieki przymusowej akompaniamentem, z pewnością czuje się jak uciążliwe góry. Natomiast każda ciężka praca, jeśli zrobione z pełną szczerością, radości i nadziei, z pewnością był lekki i zabawny. To prawda! Odpowiedzialność matki nie jest łagodny.Zakładając, że obowiązki i zobowiązania, które nie są mniej Każdy, kto nie może zaprzeczyć, gospodyni domowa, ledwie miał czas na odpoczynek. Jej pracy, jak zawsze dla oka niekończącej się. Jeśli ojciec może spać spokojnie w nocy, inny przypadek z matką. Płacz kochanie czasami zakłócać sen w nocy.
Obowiązkiem kobiety jest tak uniwersalna. Jako mąż towarzysza cesarzowej, matka, pielęgniarka i nauczyciel dla swoich dzieci, nawet jako sługi, który musi być zawsze gotowy do użycia jego moc.Często matki czuć się zmęczony, zmęczony i wziąć ją jako Crush, który jest tak nie do zniesienia. Jest to luka, że ​​używany do uruchomienia błędnego działania. Jak wet za wet, kobiety, którzy byli słabi w wierze w stada od ich domów. Starają się znaleźć rozwiązanie dla rozwiązania emancypacji i skandowali hasła wymagających równe prawa z mężczyznami. Zamknęli oczy przed niebezpieczeństwami, które wynikają z niego. W wyniku tego mandatu i odpowiedzialności zmarnowany matka. Dzikie dziecko, mąż nie ma już spokój. Wreszcie, harmonia domowego był zagrożony.
My jako kobiety prawdziwej mukminah wiary. On nie przyjmie rozwiązania rozwiązywania rozwiązań, które są po prostu zapraszając na gniew Boga Wszechmogącego. Jedynym wyjściem spowoduje pojawienie się nowych problemów jest bardziej gorzej.Więc jak? To pytanie musimy odpowiedzieć. Jednym ze sposobów jest zbadać głębiej mądrość za tym odpowiedzialność.
Nie nasze wysiłki daremneAllah jest Tym, który stworzył człowieka. Oczywiście, on wie dokładnie, co większość spraw, do których mashlahat krzywdy. Jest również najbardziej mengethui zadania i mandat, co jest najbardziej odpowiednie i dostosowane do każdego z Jego stworzeń. Tak samo jest z kobietami. Bóg Subhanahu wa Ta'ala wie najlepiej jakie zadania i obowiązki najbardziej dla nas odpowiednie. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi:
وقرن في بيوتكن
Bądźcie pozostać w domu "[Al Ahzab: 33].
Bóg Subhanahu wa Ta'ala nakazał kobietom jego melazimi domu.Nawet makruh orzeczenie o kobietę z jej domu, bez celu, na podstawie ustępu powyżej, a także przez słowa alejhi Proroka sal allahu sallaam.:المرأة عورة فإذا خرجت استشرفها الشيطان
Do kobiety prywatnych części, jeśli wyjdzie to będzie nękane przez demony. [Al-Tirmidhi]
Większość z nas wtedy zapytać: Dlaczego kobiety zawsze mieszkał w domu? Nie są kobiety również mają potencjał? Nawet niektóre kobiety, które mają inteligencję i umiejętności na poziomie lepiej niż mężczyźni. Czy nie powinniśmy być w stanie konkurować z mężczyznami? To wątpliwe, wątpliwe, że często rozpowszechniane przez diabła i jego armii. Teraz pomyślmy!
Nieuchronnie musimy przyznać, że kobiety są słabymi stworzeniami. Fizycznie słaby, słaby na umyśle i religii. Dlatego Bóg Subhanahu wa Ta'ala trzymać je z jak najlepszej opieki. Chronić kobiety w hidżab jest najlepszym z ich domu. Ponadto, rzeczywistość okazuje się, że zadania w domu nie mogą być realizowane doskonale tylko przez kobiety. Dlatego Bóg Wszechmogący być ostrożny, aby do domu jako mandat dla nich. W hadis Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
والمرأة راعية على بيت بعلها وولده وهي مسئولة عنهم
Kobieta jest liderem w sprawy gospodarstwa domowego i dzieci i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za to, co prowadzić.[H.R.Muslim]
Mandat, który został właściwie utrzymane i realizowane dobrze.
Kiedy wyjaśniając niektóre właściwości tych, którzy wierzą, Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi, że wśród nich jest utrzymanie charakteru zaufania została nałożona na ich ramiona. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi.
والذين لأمنتهم وعهدهم راعون
A ci, którzy utrzymania zaufania-Trust, który przeżył) i jego obietnicy.[Al Mukminun: 8]
Dalsze obiecujące odpowiedzi do nich, podczas gdy Allah mówi:
ءولئك هم الوارثون {10} الذين يرثون الفردوس هم فيها خالدون
Oni są tymi, którzy będą dziedziczone, który odziedziczy Jannah raj.Będą trwać w nim. [Al Mukminuun: 10-11]
Racja! Bóg obiecał niebo. Następnie, czy istnieje lepszy zwrot niż to? Czy to nie niebo jest najwyższe ideały każdego muzułmanina?Tak więc nadszedł czas, aby podkręcić atmosferę, która zaczęła się zrelaksować. Mamy nadzieję odbudować zaczął zanikać.Zapraszamy zadania jutro z nadzieją. Z pełnym przekonaniem, że nasze wysiłki nie zostaną zmarnowane. Każda kropla potu, że mamy wartość w oczach Allaha Wszechmocnego.
Zmniejszone KULTU PO małżeństwa?Takie skargi często słyszymy od nich, która kiedyś pilnie egzekwować qiyamullail środku nocy budzi (modły nocne), posty pilnie pracuje nad Sunny, pilny, zapamiętywanie Koran, uczęszczając islamskie grupy badawcze i inne. Po kroczenie krajowy życie nagle wszystko stało się zmieniło w obecności męża, a następnie narodzin pierwszego dziecka, drugiego, trzeciego i tak dalej. Teraz modlitwa jest często rozwiązać kekhusu'an dźwięk płaczu dzieci. Zapobiec zmęczenie czasami obudzić w środku nocy. Zamiast robić shaum Sunny, musi shaum był czasami w stanie wywierać. Jak czytałem nagle mój mąż poprosił, aby Mu służono, i wiele więcej. Teraz czuł się czas, aby być bardzo wąskie, aby mając na uwadze, że gospodarstwa domowe zmniejszyły czci Bogu. Prawdą jest, że? Czy to prawda, że ​​utrudniają kobiecie rodzinę, aby zbliżyć się do swego Pana?
Tutaj musimy poprawić postrzeganie. Być może założenie jest prawdziwe, jeśli pytanie jest rytualne akty kultu, takie jak modlitwa,, shaum i semisalnya. Ponieważ obowiązki i zakres odpowiedzialności wyraźnie wzrasta, gdy kobieta stała się ona domem. Ale muzułmanin, który rozumie prawdziwe znaczenie kultu, na pewno nie przejmie tego typu.
Uczeni twierdzą, obejmujące wszystko kultu sprzyjał i błogosławił Boga w postaci słowa i uczynki rodzą się i psychicznie. Wszystkie nasze codzienne czynności mogą być warte kult. W hadis Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
وفي بضع أحدكم صدقة
I udał się do żony jest Sadaqah. [Przekazane przez Muslim]
W innym hadisów, on sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
إنك لن تنفق نفقة تبتغي بها وجه الله إلا أجرت عليها حتى ما تجعل في فم امرأتك
Rzeczywiście, nie spodziewa się spędzić życie z obliczem Boga, chyba że są nagradzani trofea do czegoś, co można suapkan w usta swojej żony. [Przekazał al-Bukhari]
W książce Fathul Bari, Ibn Hadżar Al Hafizd cytując słowa An-Nawawi "Faidah, którzy chcą być odebrane w tym hadisów, Prorok jest sal allahu alejhi ła sallam," oczekiwać, wygląd, twarz Boga ".
Imam-Nawawi narysować faidah: aktywność, gdy odpowiadające prawdzie, to nie zmniejsza wartość nagrody (jeśli intencją modlitwy).Dlatego karmienie ręka do żony usta zwykle wykonywane jako żart do niego. Oczywiście, że miesza się z pożądaniem.
Jeśli jednak celem spodziewa nagrodę Boga, z pewnością mógłby dostać jeden z daru Bożego.
Ibn Hadżar kontynuuje: W innym hadis wspomniano bardziej wyraźnie więcej niż tylko karmienie rękę do żony usta. To jest hadis opowiadane przez Imam Muslim od Abu Dharr anhu Allaha ", wymieniony: A jego żona odwiedzili także niezliczone jałmużnę.
Towarzysze zapytał: Wysłanniku Allaha, czy ktoś, kto siać syahwatnya dobrze wynagrodzony? Prorok powiedział: Co sądzisz jeśli wziął go na zakazanych linii?
Imam-Nawawi kontynuuje: Jeśli mówi przypadku, sprawy wymagane przez pożądania, na pewno bardziej realne, jeśli nagroda jest nagrodą podane w przypadkach, które nie są pożądane przez pożądanie?
Kontynuował. Przypowieść z ręką na ustach żony karmienia cel jest dalsze wzmocnienie tej zasady. Dlatego też, gdy karmienie rękę do ugryzienia żony usta sam się opłaca, bardziej godne wynagrodzenie danej każdemu, kto żywi ludzie, którzy potrzebują jedzenia, czyli uczynki posłuszeństwa stopnia trudności jest większa niż ukąszenie ryżu danej żonie, która oczywiście mają mniejszą wartość.
Więcej niż można powiedzieć, jeśli nagroda mu dana, bo musi wyżywić żonę, co oczywiście też skorzystał z niej. Do żywności, które uczynią jej ciało wygląda piękniej. I zazwyczaj zarobić na życie, że dał żonie dużo bardziej napędzany przez współczynnik pożądania. Z pewnością różni się od miłości do innych, którzy poświęcają dużo bardziej wymagający, wallahu a'alam ".
Jeśli teraz nasza ugruntowanej kult rytuał jest ograniczona, ale mamy okazję do praktykowania swojej religii w innych formach, w którym on nie zdobędzie dziewczynę. Dbający i uległe swoim mężom, kształcić i wychowywać dzieci, prowadzenia spraw domowych, i tak dalej. Ponadto islam jest religią, która jest łatwa i szybka. Na marginesie codziennej harówki, wiele z kultu, co możemy zrobić. Poprzez ciągłe dhikr, wzmacniając poczucie wdzięczności, czynienie dobra i unikanie zła beramar, reprodukowanie koraliki, tahmid i Takbir, tahlil i prosić o przebaczenie.
Czcicie, CAŁY MAKE AKTIVITASMUGdy duża charytatywne intencje mogą zostać zniszczone przez drogi, jest przeciwieństwem miłości, która wydaje banalny może być cennym serwis bo intencja jest słuszna. Na pierwszy rzut oka rutynowe z dnia na dzień żona wydaje się trywialne. Takich jak dostarczanie żywności, opieki odzież, sprzątanie domu, służąc jej męża i innych. To nie wszystko, chcemy być cenne usługi.Oczywiście! Dlatego każda kobieta powinna określić swoje serce i zachować szczerość intencji tylko, aby osiągnąć przyjemność Allaha. Jako Bóg Subhanahu wa aby Ta'a wygra przyjemność każda żona męża.
Prace nad każdym zadaniem właściwie i profesjonalnie, aby uzyskać przyjemność męża. Kim jest kobieta, która nie pragną miłości męża na świecie i Odtąd dostaje niebo "?
Podobnie obowiązki jako matka. Opiekować i wychowywać nasze dzieci, aby towarzyszyć i prowadzić je. Powinniśmy zrobić wszystko, ze wszystkimi możliwościami szopie istniejących. Ponieważ są one oszczędzać na nas, w chwili nagrodę w całej praktyce zostało przerwane. Kiedy nagroda modlitwy i postu nie można już osiągnąć.Ale modlitwa sprawiedliwych dzieci i wiedzę użyteczną, że uczymy je będzie spuścić nagrodę. Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
إذا مات الإنسان انقطع عنه عمله إلا من ثلاثة إلا من صدقة جارية أو علم ينتفع به أو ولد صالح يدعو له
Jeśli dziecko Adama umiera a potem cały terputuslah charytatywną, tylko w trzech przypadkach: Jałmużna jariyah i użytecznej wiedzy lub prawe dziecko, które zawsze modlić się za niego. [Przekazane przez Muslim]
NIE Reluctant modlićW słabej istoty ludzkiej, zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy w stanie wykonywać ten mandat bez siły i pomoc od Niego. Mandat ten jest bardzo duże obciążenie, chyba że zwalnia go. Będzie trudne, chyba że ułatwia.
Nie dużo wstydu, kiedy pytamy i modlić się do Niego. Więc, co się stało, gdyby każdy chciał rozpocząć działalność rano, prosimy Go, aby być ułatwione w wykonaniu wszystkich zadań.
Wreszcie, niech Bóg Wszechmogący wykonany cały ten wysiłek jako przygotowanie do nas później w dniu, kiedy dziecko i rodzina nie mempu przynieść korzyści, a nie pozycję i majątek.Bish a'lamu Wallahu shawab
[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna Fundacja wydała 03/Tahun VII/1424H/2003M Lajnah Istiqomah Surakarta, JL. Solo - Purwodadi km. 8 Selokaton Gondangrejo samotnie 57 183 Tel.08121533647, 08157579296]

Również muzułmańskie kobiety Syar'i Edukacja obowiązkowa Nauki


PrzezProf Dr As-Salih Sadlan

Kobiety są częścią elementów społeczeństwa. Więc automatycznie, ale także mają swój udział i obowiązki w zakresie zarządzania i poprawy społeczeństwa. Nie ma wątpliwości, aby wykonywać obowiązki w promowaniu siebie i społeczeństwo, istnieje konieczność nauki. W związku z tym kobiety muszą także posiadać wiedzę do wykonywania tych obowiązków. Dlatego jest wyłącznie odpowiedzialny w realizacji usług modlitwy, serwis szybki, płatność Zakat, pielgrzymek, biznes aqidahnya oczyszczanie, aktywność enjoining i duchem zła w każdym dobrym wyścigu.Podsumowując, cała treść wiadomości islamu jest zakorzeniona w Al-Qur `i Hadis o obowiązku muzułmanin, co oznacza, że ​​kobiety również mają obowiązek studiowania i nauczania, zarówno w teorii jak iw rzeczywistym amaliah.
Każdy musi zrozumieć, że islam zawiera elementy kultu, kierownictwo komisji (układ), siyasa (rozwój społeczności) i społecznej, gospodarczej i wszystkie aspekty życia. Aby zbadać i odkryć wszystko to, więc nie można uzyskać bez wysiłku. Jednakże, jeżeli wysiłek uczenia się i uczenia się. Dlatego studiowanie nauk islamu, religia, która ma szeroki zakres nauki, integralną, bardziej zróżnicowane głęboko w obowiązek każdego muzułmanina i Muslimah. Nie jest więc zaskakujące, że Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
طلب العلم فريضة على كل مسلم
"Wymagające nauki obowiązkowa dla każdego muzułmanina".
Ale w rzeczywistości, istnieją komentarzy po prostu polegać na zwykłym tekstowym hadisów na temat kobiet studiujących prawo jest nâfilah (dobrowolne), a nie tylko obowiązkowe. Podczas gdy w rzeczywistości słowo "muzułmanin" w powyższym hadis oznacza ludzi, którzy byli wierni do wiadomości islamu wśród kobiet i mężczyzn. Więc penakwilan Taka interpretacja nie jest prawidłowa.Dlatego islam położyć szczególną uwagę na edukację i naukę syar'i że im służyć.
Dla tych, którzy zwracają uwagę na wiadomość islamu, który przyniósł Proroka sal allahu `alejhi ła sallam, z pewnością mógł dowiedzieć się, że islam jest cała zawartość nakazami i zakazami, nie są ograniczone do kręgu Adama tylko. Jednak Ewa jest również częścią protokołu nakazami i zakazami. Wszystkie teksty w Piśmie Świętym i as-Sunna obowiązek wyjaśnić podobieństwa między ludźmi z kobiet we wszystkich aspektach, z wyjątkiem pewnych rzeczy już się specyfika każdego. W rzeczywistości istnieje wyraźny argument wyjaśnić ciężar szariatu, które są specjalnie dostosowaną do kobiet tylko, jak stwierdzono w Al-Koranie:
"I pamiętaj, co jest recytowane w waszych domach objawień Boga i mądrości (Sunna Twojego Proroka)" [al-Ahzâb/33: 34].
Podobnie mówi Ibn Abbas w interpretacji tego wersetu:
وقلن قولأ معر فا
"(A powiedzieć dobre słowo - al-Ahzâb/33 w. 32)", to znaczy, przykazał im, aby uczestniczyć w czynieniu dobra i unikania zła beramar.
Dlatego wśród najważniejszych roli kobiety, które pracują w dziedzinie propagandy, która uczy nauka syar'i, dostarczają wskazówek i wytycznych, a zrobić tarbiyah i coachingu. Tym bardziej w radzeniu sobie z sprawy wewnętrzne i sprawy męża, była taka sama jak z kobietą, która zajmuje się działalnością prozelityzmu, pośrednio, mają ważną rolę poprzez słowa, napisane lub wypowiedziane rejestrowane. Z tym, że musiał wywierać siłę i jako wkład do myśli religijnej.
Pamiętaj, że od początku islamu, jest tam komenda edukować kobiety o syar'i nauk. Chociaż, w niektórych okolicznościach nie są przeciwstawne ten problem. Ale linia dolna, odmowa wydania rzeczywiście studiował poezję zawiera elementy amoralny, filozofii nauki, albo studiować spraw, co spowodowało ikhtilâth (mieszanie) między mężczyznami i kobietami. Jednakże, jeśli badanie jest oczywiste korzyści syar'i nauka, to nie ma zakazu na jej temat.Istnieją nawet propozycje w głębi, ponieważ nauka może rozwiązać duszę syar'i, moralną i uczucia poprzez Sahih aqeedah, wytyczne szlachetnej religii i wiedzy wiedzy, które będzie oświecać umysły i wzmocnić swoje stanowisko w obliczu ziemskich spraw.
Nie ma różnicy między mężczyznami i nauki dla KOBIETTak więc, nie ma różnicy między Mężczyźni szukają kobiet w kwestiach naukowych. Wszyscy muzułmanie i muzułmanki, którzy są niechętni do nauki religii prawa, jak odnosić się do swego Pana, nie chcą dowiedzieć się, jak life coaching, normy społeczne, rdzeń moralnego i sposoby życia, to popadł w grzech niedocenianie tych nauk. Co oznacza, że ​​nie utopił się w życiu drżącym z powodu zwłoki w osiągnięciu świat i zaświaty. Ale to wszystko jest przydatna wiedza, i uwolni człowieka z ignorancji i braku wrażliwości na prawdę, i oszczędzić mu orientsi tylko przyziemne sam.
Opracowali oniW kontekście równości kobiet i mężczyzn w zdobycie tej wiedzy, to nic więcej do udowodnienia niż istnienie muzułmanki w cieniu islamu. Oni osiągnęli wysoki poziom w nauce.
Spójrz na sahabiyyah (samice towarzysze), są wyznawcy duch modlitwy z Proroka sal allahu `alejhi ła sallam w meczecie, sepaya może uzyskać wykonywania Proroka sal allahu` alejhi ła sallam.Choć wszyscy zgodzili się bez różnicy zdań, że kobieta modlić się w domu, to coś więcej niż modlitwa w meczecie Afdhal. Następnie, ponieważ wiele z nich, w końcu Proroka sal allahu alejhi ła sallam Specjalizujemy się meczet drzwi na ich przyjazd, dziś w meczecie Nabawi, który został nazwany "pawian-Nisa '", co oznacza, że ​​drzwi dla pań.
Al-Baladzuri wymienione w książce Fûhul Buldan: "liczba byłych muzułmanki, którzy nauczyli się czytać i pisać jest o połowę liczbę ludzi, którzy mogą czytać i pisać." Al-Baladzuri również powiedział, że Uqbah Umm Kulthum bint To biegły w piśmie.
Zostało przekazane, że al-Shifa "al-Adawiyah Baniego ust Tribe)" Adi, duża rodzina 'Umar zapytał Proroka uczyć żoną sal allahu alejhi ła sallam, w Umm-Hafsah bint Mukminiin' Umar napisał piękny sposób.
UMM-Mukminiin To Aisha Bint Abi Bakr i Umm al-Mumineen Umm Salama mają również możliwość czytania, choć nie do tego stopnia, biegły w piśmie. Al-Waqidi wspomnieć, że Karimah Bint al-Miqdad potrafi czytać i pisać.
"Aisha bint Sa'ad powiedział:" Mój ojciec nauczył mnie pisać ".
Podobnie, jeśli chodzi o nauczanie, kobiety sahabiyyah są także w stanie konkurować z mężczyznami. Misalanya, jak anha "Aisha Allaha 'ma narrację ponad dwa tysiące hadisów, a także jej siostra nazwie Asma" Odnotowano również około 50 hadisów. I wiele więcej wśród muzułmańskich kobiet niż sahabiyyah dużo opowiadał wiele Hadiths alejhi Proroka sal allahu sallaam.
Umm Darda obdarzony nauki kiedyś powiedział: "Rzeczywiście, czułem i uruchamiać różnego rodzaju kultu, ale większość może przenikać i uzdrowić moją duszę, i dhikr to, że gdy siedzi przed duchowieństwa".
Imam Nawawi sam przyznaje kefaqihan Umm Darda "jest komplementem:" Wszyscy zgodzili się na kefaqihan i wielkość Umm Darda "pod względem myślenia i rozumienia Jest Allaha To anhuma Mu'awiyah żył długo.".
Tak więc islam nie zabrania kobietom uczyć się religii. Dlaczego nie dla kobiet, aby znaleźć drogę naprzód dla niego. Nawet uczeni fiqh ahlu ilmi i czasów dawnych i obecnych zgadzają się, że studiowanie jest podstawowym syar'i jest Ayn fard "przy nich. Nie było różnicy między mężczyzn z kobietami w tym zakresie.Mężczyźni i kobiety równych prawach, zobowiązaniami bersyariat i tak nie otrzymasz odpowiedzi w następnym, z wyjątkiem pewnych szczególnych zasad szariatu, Allah Subhanahu wa Ta'ala wyzwolić kobiety z zadania. Dobrze, bo reguły zawierają elementy obciążające w kobiecie z systemem, lub dlatego, że jest niezgodne z naturą kobiet, czy z powodu konfliktu, którego podstawowym zadaniem stworzenia lub szkód społecznych, takich jak ikhtilâth (mieszanka męskiej i żeńskiej) i inne tak dalej. Co do zasad innych religii, kobiety mają równe z mężczyznami w wykonywaniu obowiązków i zasad szariatu.
Jest historia, która nigdy nie Asma To bint tatoo ibn Sakan Allaha To anha przyszedł do alejhi Proroka sal allahu sallam jak powiedział: ". Byłem posłańcem od ludzi stojących za mną od wielu muzułmańskich kobiet Wszystko powiedziane i argumentował takie słowa i opinia jest teraz, "Zaprawdę, Bóg Subhanahu wa Ta'ala wysłał cię do mężczyzn i kobiet". Wszyscy mamy wiarę i i berittiba `(poniżej) robisz. Ale my-kobiety-mają ograniczony ruch, firmpostępowania z domowymi sprawami sam. Podczas gdy mężczyźni mogą dostać tyle mocy zgromadzenia modlić się towarzyszyć ciało i może iść dżihadu. Kiedy idą do dżihadu, a potem my, którzy strzegą skarbów i opiekować się dziećmi . Tak więc, jeśli możemy również czerpać taką samą nagrodę na nich, o Wysłannik Allaha? "
Proroka sal allahu alejhi ła sallam zwrócił się do swojego przyjaciela, i zawołał: "Czy kiedykolwiek słyszałeś kobiety pytanie o jego religii jest lepsze niż pertanyan ta kobieta"
Towarzysze anhum Allaha odparł: "Nigdy, O Proroku Allaha".
Następnie Proroka sal allahu alejhi ła sallam odpowiedział: "Idź ty, Asma" i powiedzieć kobieta za dobre traktowanie każdego z was do męża, jej pasja w poszukiwaniu przyjemności (mąż) i dalej postępować zgodnie z życzenia męża, potem nagroda wszystko jedno jak to, co wspomniałem wcześniej (o cnotach wielkich ludzi, którzy dochodowych) ".
Następnie poszedł do domu, Asma `tahlil i powiedzieć Takbir z radością usłyszeć odpowiedź alejhi Proroka sal allahu sallaam.
Nie daj się nabrać na propagandę WESTAle jak na ironię ostatnich stuleciach, kobiety rezygnują z poszukiwania wiedzy. Tak więc wpływ religijnej ignorancji i zacofania niepowodzenia muzułmanów. Matki, które nie posiadają wiedzy będą rodzić dzieci, które są głupi i słaby zmysł.Poeta śpiewał:
وإذ النساء نشأت في أمية رضع الرجال جهالة وخمولا
Kiedy kobiety dorastać w niewiedzy,następnie połknąć mężczyzn niewiedza i słabość.
Dlatego w tym pochwały postępu, tj. o otwarcie drzwi do edukacji dla dziewczynek i zwiększenie żony i matki, którzy wyposażyć się w syar'i wiedzy w społeczeństwie. Więc nie powoduje wątpliwości w kwestii prawa religijnego w jednym.
Wiedza, którą należy rozumieć przez każdego muzułmanina i muzułmańskich, religijne nauki są najważniejsze (dharuuri). Nie zawierają elementy nauki leży propagowane przez ludzi, którzy są zorientowane na Zachód i zwolenników absolutnej wolności, usuwanie wstydu i niemoralnego działania w imieniu intelektualnej mózgu. Nazwali taniec, nauczyć się piosenki, muzyka, teatr, film i teatr jako nauki. Tak uczynił wszystko, co może być uszkodzenie drzwi kobiecie, czy pochodzi z kultury zachodniej lub wschodniej jako nauka trzeba się nauczyć.
Są to wszystko to fałszywa propaganda i negatywnych działań, które podważają aspekt uczciwości, prawdziwych wartości i autentycznej nauki.
Czy istnieje korelacja między wykształceniem a kobiety z tabarruj ust pysznić się), pokazać piękno i chodzić po ulicach bez kierunku i celu, jak naga kobieta? Czy genitalia naświetlone i ciasne ubrania, bardziej przejrzyste wykresy wyraźnie pokazują sposób ułatwić naukę łatwy do zrozumienia? Czy wszystkie więzi z nabyciem wiedzy?
Rzeczywiście, w tym najbardziej fundamentalnym błędem, a mianowicie przyjęcie kultury zachodniej i wschodniej światem dobra lub zła, jeśli nie ma wyboru i sortowania. W istocie, kultura jest nieodpowiednie dla nich niekoniecznie jest odpowiednie dla nas.Ponieważ, w przeciwieństwie do nauk naszej religii ich zwyczaje. A nasz styl życia jest do pogodzenia z ich przyzwyczajeń.
Wolność podążać za propagandę i uczestniczących w tylnej części fałszu, kłamstwa, to tylko przeciągnąć nas do katastrofy po awarii, upokorzenia i utraty tożsamości, jak również zniszczenia.
Niech Allah złagodzić każdy muzułmanin z nieposłuszeństwa błota.Przewodnik je na proste i wrócić na aqeedah shahiihah, poradnictwo i jego kierunku, aż wszyscy mogą mengeyam szczęście na świecie i zaświatach.
Walhamdulillahi Rabbil To alamin.
[Translated swobodnie przez Ustad Abu Ziyaad prof Agus Santoso papieru. Dr Sadlân as-Salih al-Ashâlah Magazine, wydanie 29, rok V, 15 Sha'ban 1421 H]
[Skopiowane z As-Sunna magazynu XI/1429H/2008M 11/Tahun Edition. Fundacja opublikowała Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl.Solo - Solo Gondangrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel.0271-761016]
Ochrona świętości muzułmańskich kobiet, przekora Krajobrazowego Mężczyzn i KobietPrzezProf Dr Abdur Razaq bin Abdul-Muhsin Al-'Abbad Al Badr


Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
فاتقوا الله في النساء فإنكم أخذتموهن بأمان الله واستحللتم فروجهن بكلمة الله ولكم عليهن أن لا يوطئن فرشكم أحدا تكرهونه فإن فعلن ذلك فاضربوهن ضربا غير مبرح ولهن عليكم رزقهن وكسوتهن بالمعروف. أخرجه مسلم: 1218
"Bójcie się Boga chłopaki ust obsługi) żon. Pewno bierzemy je z poczuciem bezpieczeństwa od Boga, aby uzasadnić swoje genitalia kary Bożej. Prawo jesteś nad nimi (jest) nie powinno się położyć do łóżka ci kogoś, kogo nienawidzić. Jeśli tak, to bić je punch, że nie boli. dla nich (obowiązek) do was dać pożywienie i odzież dla nich odpowiednio. " [Przekazane przez muzułmanów, w 1218]
Religia Hanif islamu, z prostym dyrektyw i instrukcji są pełne mądrości, pielęgnowanie kobiety, chronić chwałę i godność.Również zapewnić realizację chwały i prawdziwego szczęścia.
Islam otworzył drogę do kobiety, aby osiągnąć radość życia, z dala od atmosfery wątpliwości i oszczerstw, a także (znacznie) od brzydoty i zniszczenia. Nauki islamu nie jest tylko zawór bezpieczeństwa dla samych kobiet, ale jest wszechstronny publicznie, więc nie splątane brzydota i oszczerstwo. Islam i służy do zapobiegania katastrofę i burzy, które mogłyby się zdarzyć.
Jeśli objawy islamu związanych z kobietami zniknęły ze społeczeństwa, to nie będzie szkoda, pogorszenie i niebezpieczeństwo przychodzili i odchodzili. Historia fakt był świadkiem. Kto patrzy na historię przez wieki, będzie wnioskować, że najbardziej wpływowym czynnikiem zniszczenia cywilizacji, zniszczenie środowiska, zwyrodnienie moralne, rozprzestrzenianie niemoralnych czynów i szlachetnego załamanie wartości i przestępczość powszechnego, uwolnienie kobiet od nauk religijnych są proste i kierowanie pełnym mądry kierunek, poradnictwo jest błogosławieństwem.
Obowiązki muzułmanki, jest przyjąć wszystkie nauki islamu z obszernej piersi, wątroby, jasne i stosowanie dobrej praktyki, tak aby mógł żyć szczęśliwie, wygrał upodobanie swego Pana i ziemskiego szczęścia i ukharawi.
Zobowiązanie osoby odpowiedzialnej za kobietami tak, że są poważne w obronie i wspieraniu ich adab adab-Islam, a utrzymanie ich prawa osobiste oraz szanować i być dla nich jako formy posłuszeństwa Bogu i Quest i strachu przed Allah form realizacji.Allah jest miejscem do zadawania pomocy, inaczej nie ma panie.Wala Wala haula quwwata billah illa.
[Khuthab Mawa'idh min Hajjati wa al Wada ", strony 33-34, Cet. I.Th. 1426 - 2005].

Sprzeczność krajobraz między kobietami i mężczyznami
PrzezSzejk Abdul Mohsen Al-Bin Hamd "Abbad Al-Badr

W ostatnich latach doszło do nieporozumień między skal płci męskiej i żeńskiej. Ludzi takich jak kobiety, i vice versa, kobiety lubią mężczyzn.Wymienione w Sahih al-Bukhari, z anhuma Ibn 'Abbasa Allaha ", powiedział:
لعن رسول الله n المتشبهين من الرجال بالنساء والمتشبهات من النساء بالرجال
"Prorok sal allahu alejhi ła sallam przeklął mężczyzn, którzy lubią kobiety i kobiety, którzy przypominają ludzi".
Na dzień dzisiejszy nie było wydarzenia, które nigdy się wydarzyło w dniach niewiedzy chociaż. Mianowicie, pojawienie się objawów tabarruj (pokazując piękno) kobiet, które są bardzo spostrzegawczy. Nawet w wielu krajach islamskich, kobiety w tych rynkach i na ulicach publicznych pokazać głowę, szyję, ręce, ramiona, nogi, a nawet udach. Zamiast tego ludzie zatrzymany ubranie na pokrycie kostek. Choć Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział:
ما أسفل من الكعبين من الإزار ففي النار
"Co w kostce odzieży (gdzie) w piekle". [Bukhari, 5787].
W innym hadisów, Abu Dharr Allaha 'anhu narratorem, Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
ثلاثة لا يكلمهم الله يوم القيامة ولا ينظر إليهم ولا يزكيهم ولهم عذاب أليم قال فقرأها رسول الله ثلاث مرارا قال أبو ذر خابوا وخسروا من هم يا رسول الله قال المسبل والمنان والمنفق سلعته بالحلف الكاذب
"Istnieją trzy grupy, że Bóg nie mówi do nich w Dniu Zmartwychwstania, On ich nie widział, ani oczyścić je i dla nich bolesne Allah". Abu Dharr powiedział: "Wysłannik n powiedzieć trzy razy", a następnie Abu Dharr powiedział: "? Naprawdę, oni doświadczyli niepowodzenia i utratę Kim oni są, O Wysłannik Allaha" On odpowiedział: "(mężczyzna), który wetknął nogę poza ubraniem, osoby, które wychowują dar i ludzi, którzy chcieli popularyzować towar z fałszywej przysięgi". [Przekazane przez Muslim, 106].
Mężczyźni tkwi jego ubrania są zabronione na podstawie kostek, jednak okazuje się, że sterczały jej ubrania po jej kostki. Choć z drugiej strony, kobiety, kazano zamknąć genitalia jako całości (hidżab), ale okazuje się, że rzeczywiście pokazać genitalia i fizycznego piękna.
W tym przypadku Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział:
"Trzy grupy nie idą do nieba:" kto jest nieposłuszny do rodziców, dayyuts (człowiek, który nie zakłócić istniejącej kemungkaran rodziny) i kobiet, którzy przypominają ludzi "[Przekazał al-Hakim (1/72. ), a także menshahîhkannya i uzgodnione przez ADH-Dzahabi].
Musta'an Allah.
[Zaczerpnięte z Rasaail książki, Shaykh Abdul-Muhsin al-'Abbad, s..425, z wolnym tłumaczeniu].
Gorliwość alejhi Proroka sal allahu sallam przed jego żon

PrzezDr Muhammad ibn Musa Nasr Alu

On sal allahu alejhi ła sallam bardzo zazdrosny o jego żon. Jego powiedzenie:
إنمآ جعل الآستذان من أجل البصر
"Właściwie trzymając wniosek idzin który spowodował wizję". [1]
On sal allahu alejhi ła sallam wysłał użytkownik (ktoś odwiedzając, czerwony), jeżeli został on puka do drzwi, tak aby nie stanąć przed drzwiami [2]. Nigdy sal allahu alejhi ła sallam widział kogoś, kto był przy drzwiach. Powiedział również: "Jeśli cię widziałem, będę stab oczy to". Mianowicie, on sal allahu alejhi ła sallam ma mudrah, takie jak grzebień do zera głową. Jest też słowo: "Jeśli jest ktoś zagląda innym otworze, a następnie mężczyzna pchnął ją nożem, to dlaczego nie dla niego".
Jednak zazdrość on sal allahu alejhi ła sallam nie obfituje co do stopnia uszczerbku, nawet on sal allahu alejhi ła sallam zabronił go.
Zazdrość jest natura, że ​​Bóg stworzył dla człowieka. Jednak dziwnie dzisiaj nie mamy zazdrość o męża siebie, z wyjątkiem tych, którzy błogosławili Boga.
Zazdrość jest natura, że ​​Bóg stworzył wszystkich Jego stworzeń, do tego stopnia, że ​​każde zwierzę (ma zazdrości), z wyjątkiem świń. Te świnie, tylko zwierzę, które nie jest zazdrosny o jej partnera. To nie jest dziwne, jeśli ci, którzy nie wierzą, jedzenie wieprzowiny nie mają poczucia zazdrości swoich żon, bo ich charakter jest podobny do świńskiego charakteru, bo jedzą dużo mięsa wieprzowego. Nawet jeśli żaden z świni z wyjątkiem cechy, to jest po prostu wolno jeść. I świnie są nieczyste, lubią jeść nieczyste.
[Źródło:-Nabi fi Baitihi, dr Muhammad ibn Musa Nasr Alu]
[Skopiowane z As-Sunna magazynu X/1427H/2006M 02/Tahun Edition. X/1429H/2008M 04/Tahun wydanie. X/1428H/2007M 11/Tahun wydanie. MDiterbitkan Fundacja Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Gondangrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel. 0271-761016]
Dlaczego kobiety powinny hidżab?To pytanie jest bardzo ważne, ale odpowiedź jest o wiele ważniejsze. Jedno pytanie, które wymaga długiego odpowiedź.Chusta lub hidżab jest jedna rzecz, która została wydana przez Stwórcę Szariatu. Jako Szariatu który ma konsekwencje daleko w przyszłość, dotyczące szczęścia i kemashlahatan żyć w świecie i zaświatach. Tak, kwestia hidżabu nie tylko kwestia zwyczaj lub mody hidżab moda jest uniwersalny moda do noszenia przez kobiety, która zadeklarowała swoją wiarę jest. Nieważne, czy jest on muzułmaninem Arab, Indonezja, Europa czy Chiny. Ponieważ polecenie noszenia hidżabu jest wspólny dla wszystkich muzułmańskich kobiet w każdym zakątku globu.
Tu przeglądu część odpowiedzi powyżej:
Po pierwsze: Jako forma posłuszeństwa wobec Boga i Jego Posłańca.Posłuszeństwo jest źródłem wielkiego szczęścia i powodzenia w świecie i zaświatach. Osoba nie będzie czuć słodycz wiary, kiedy nie chciał zrozumieć, zastosować i wykonać wszystkie polecenia Allaha i Jego Posłańca.
Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi.
ومن يطع الله ورسوله فقد فاز فوزا عظيما
"A kto posłuszni Bogu i Jego Posłaniec, to z pewnością on ma wielkie zwycięstwo". [Al Ahzab: 71]
Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
ذاق طعم الإيمان من رضي بالله ربا وبالإسلام دينا وبمحمد رسولا.
"To smakuje słodycz wiary kogoś, kto ma sebagaiRabb Allah pozwoli, islam jako religię, a jako Boży posłańcy Mahometa".[Przekazane przez Muslim].
Po drugie: Pochwal się pięknem nagości, a ciało jest formą niemoralności która wywołała gniew Boga i Jego Posłańca.
Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi.
ومن يعص الله ورسوله فقد ضل ضلالا مبينا
"A kto nie słucha Boga i jego Prorokiem, to rzeczywiście to on był zdemoralizowany, wypaczyli prawdziwy". [Al Ahzab: 36].
Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
كل أمتي معافى إلا المجاهرن.
"Każdy z moich ludzi w winnym) będzie mu odpuszczone, z wyjątkiem tych, którzy otwarcie (cudzołóstwo)." [Uzgodnione alaih].
Podczas gdy kobiety, które pochwalić się pięknem nagości i ciała w ten sposób, on odważył się pokazać rażącego nieposłuszeństwa.
Po trzecie: Zaprawdę, Bóg polecenia hidżab zmniejszyć szeroką gamę fitnah (uszkodzenie)
Jeżeli oszczerstwo różne słabe i znikają, potem ludzie, którzy zamieszkiwali przez kobiety hidżab będzie bardziej bezpieczny i bezpieczne od oszczerstw. Z drugiej strony, ludzie, którzy zamieszkiwali przez kobietę, która lubi bertabarruj (sukienka sexy), genitalia i pokazać piękno ciała, jest narażony na różne zagrożenia i molestowanie seksualne i oszczerstwa zmysłową przewrotów, która przyniosła spustoszenie i zniszczenie jest bardzo duża. Jasne, że nagie ciała wywoła zainteresowanie i jadowite widoki. To pierwsze etapy rozbiórki i niszczenia moralności i cywilizacji danego społeczeństwa.
Po czwarte: No wystawa hidżab i biżuteria zaprosi zniesławienia dla mężczyzn.
Jeśli kobieta jest kształt ciała i biżuteria popisać przed non mężczyzn mahram, na pewno zwracanie uwagi Johns męskiej i wilk w owczej skórze. Jeśli istnieje szansa, że ​​będą łupem błędne jak głodny lew.Poeta powiedział,
نظرة فإبتسامة فسلام * فكلام فموعد فلقاء.
"Począwszy od widoku i wtedy uśmiecham się i przywitać po rozmowach i kończy się z terminów i spotkań."
Po piąte: muzułmanka, którzy zachowują hidżabu, pośrednio mówi do wszystkich ludzi "Tundukkanlah twoje oczy, nie jestem do ciebie i ty również nie są moje. I tylko należą do ludu Bożego jest zgodne z prawem dla mnie. Jestem niezależną osobą, która nie jest związana z nikim i nie jestem zainteresowany nikogo, bo był wyższy i bardziej honorowy niż oni. "
Kobieta, która bertabarruj lub popisać i odsłonić piękno nagości ciała się przed mężczyznami, Johns, pośrednio powiedział: "Proszę cieszyć się pięknem mojego ciała i urody twarzy. Czy jest ktoś, kto zbliży się? Czy jest ktoś, kto na mnie patrzysz? Czy jest ktoś kto da mi ten uśmiech? Czy są ludzie, którzy żartowali: "O jak piękna ona jest?". Oni wyścig, aby cieszyć się pięknem jej ciała i urody, dopóki nie były terfitnah.
Która z dwóch kobiet na bardziej niezależne? Oczywiste jest, że hidżab jest doskonały kobieta zmusza każdego człowieka do obniżenia wzrok i bądź wyrozumiały, gdy je zobaczą, aż dojdą do wniosku, że jest niezależne, wolne i prawdziwe.
Dlatego Bóg Subhanahu wa Ta'ala wyjaśnia mądrość za polecenie do noszenia hidżabu ze słowem.
ذلك أدنى أن يعرفن فلا يؤذين وكان الله غفورا رحيما
"To jest tak, że są łatwiejsze do rozpoznania, dlatego nie zostały zakłócone. A Bóg jest przebaczający, litościwy." [Al Ahzab: 59]
Kobiety, które ukazują nagość ciała i urody i piękna twarz, jak żebrak, który jęknął o litość. Nie zdając sobie sprawy są gotowi paść ofiarą męskiej zepsute i skorumpowane. Stała się kobietą upokorzony, opuszczony, tanie i tracąc godność i świętość. A on pogrążył się w ruinę i katastrofą życia.
WARUNKI hidżabuHidżab jako część islamskiego szariatu, ma oczywiste ograniczenia. Uczeni opowiadają religia Allaha opisał w swoich pismach na temat kryteriów hidżabu. Każdy mukminah przestrzega ograniczeń szariackim związane z tym hidżabu. Koranu i Sunny Jego Proroka co podstawowe odniesienie w miłości, i nie są przechowywane na opinie odbiegają od pasji naśladowców. Tak więc cele mogą być realizowane disyariatkanya hidżab, bi'aunillah.
Wśród warunków hidżabu m.in.:
Po pierwsze: powinna ona obejmować całe ciało i nie wykazują najmniejszego kończyny niż te wyłączone. Bóg Subhanahu wa Ta'ala mówi.
وقل للمؤمنات يغضضن من أبصارهن ويحفظن فروجهن ولايبدين زينتهن إلاماظهر منها وليضربن بخمرهن على جيوبهن
"I mówią do kobiet wierzących, niech biją swoje poglądy i nie pokazać swoje ozdoby z wyjątkiem zwykłego wyglądu i niech umieścić ją szmatką welon do swojej piersi." [Nuur: 31].
A także słowo Allah Subhanahu wa Ta'ala.
يآأيها النبي قل لأزواجك وبناتك ونسآء المؤمنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلك أدنى أن يعرفن فلا يؤذين وكان الله غفورا رحيما {59} * لئن لم ينته المنافقون والذين في قلوبهم مرض والمرجفون في المدينة لنغرينك بهم ثم لايجاورونك فيهآ إلا قليلا
"O Proroku powiedz swoim żonom, swoje córki i żony wiernych:" Niech im poszerzyć szalik do ciała. "To jest tak, że są łatwiejsze do rozpoznania, dlatego nie zostały zakłócone. A Bóg jest wszechwiedzący wyrozumiały i nieskończonej troski ". [Al Ahzab: 59].
Po drugie: hidżab nie powinien zwrócić uwagę na opinie ludzi nie są mahram. Hidżab, aby nie prowokować pogląd mężczyzn musi spełniać następujące wymagania:
-. Hidżab powinny być wykonane z grubej tkaniny, która nie ujawnia w kolorze nadwozia.-. Hidżab powinno być luźne i nie wykazują kształtu ciała.-. Hidżab nie powinny być wykorzystywane jako biżuteria nawet mieć jeden kolor, zamiast różnych kolorach i motywów.-. Hidżab nie sukienka z pychy i arogancji jest.Opierając się na słowach alejhi Proroka sal allahu sallam następująco.
من لبس ثوب شهرة في الدنيا ألبسه الله ثوب مذلة يوم القيامة ثم ألهب فيه النار.
"Ci, którzy noszą ubrania w świecie arogancji Bóg wstyd nosić później w Dniu Zmartwychwstania, a następnie spalił się w piekle." [Przekazane przez Abu Daud i Ibn Majah, a ten hadis jest hasan]
-. Hidżab nie powinien być podawany perfumy lub zapach.Zasadniczo jest to hadis Abu Musa al Asy'ary Allaha 'anhu, powiedział, że Prorok sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
أيما امرأة استعطرت فمرت علي قوم ليجدوا ريحهافهي زانية.
"Każda kobieta, która nosi perfumy i przechodzi klasę ludzi, że powąchać, a potem jest cudzołożnik kobieta". [Przekazane przez Abu Daud, Tirmidhi i Nasa'i i Hadisy Hasan]
Po trzecie: odzież, lub hidżab nie powinien przypominać ubrania noszone męskich lub żeńskich niewiernych odzieżowych. Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział.
من تشبه بقوم فهو منهم.
"Kto przypomina ludziom potem jest część z nich". [Przekazane przez Ahmad i Abu Dawood]
Proroka sal allahu alejhi ła sallam przeklęty człowiek, który nosi odzieży damskiej, jak i potępiające kobietom ubierać się jak mężczyźni. [Przekazane przez Abu Daud Nasa'i i Ibn Majah i Ten hadis Sahih].
Uwaga:Szejk al-Albani w jego Veil Książka mar'ah Czy Al Sunna muzułmanin Fil powiedział, obejmujący twarz jest sunnah prawa (nie obowiązkowe), ale kto go używać mają pierwszeństwo. A Allah wie najlepiej
Ten papier, to skierowana do moich sióstr i sióstr, którzy do dalszego umocnienia jej hidżabu hidżabu tylko szukać Bożego oblicza. Także dla tych, którzy nie mają hidżab, aby pokutowali i natychmiast zacząć zarabiać przebaczenia od Boga Wszechmogącego.
Wallahu waliyyut taufiq(Um Ahmad Rifqi)
Maraji ":-Al Afrah, Ahmad bin Abdul Aziz Hamdani.Bil-Tanbihaat Ahkaami Takhtasu Mukminaat, dr Fauzan Salih bin Abdullah Al Fauzan.Hidżab Al-muzułmański Al Fil Kitabi mar'ah Czy Sunna, Szajch al-Albani Nashiruddin.
[Skopiowane z edycji magazynu As-Sunna Fundacja wydała 04/Tahun VII/1424H/2003 Lajnah Istiqomah Surakarta, JL. Solo - Solo Gondangrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel.08121533647, 08157579296]
Safar Dla kobiet bez prawa mahram, wątpliwe, wątpliwych i odpowiedz

OpracowałaUmm To Abdillah As-Salafiyyah

Wątpliwe, wątpliwe i odpowiedziA. Niektórzy mówią, że zakaz kobiet bez mahram Safar to starożytna transportu, takie jak wielbłądy, konie, lub inne, że kobiety będą miały kłopoty, problemy i spędził długi bersafar czasie, co kobiet stosujących dzisiejszą transportu, zarówno transportu lotniczego, lądowego lub morski, nie zawiera ogólnego charakteru hadis, który zakazuje kobietom bez mahram Safar.
Mówimy odpowiedzieć na to wątpliwe, a mianowicie: że Szariatu i nasza religia na każdą wiek i miejsce-Alhamdulillah-. Tak Szariatu i naszej religii zgodnie z wielbłądami wiekowych i miecze, jak również do czasów samolotów, rakiet i atomu. Jeśli religia jest jedynym właściwym w epoce, podobnie jak wcześniejsze religii, na pewno Bóg Subhanahu wa Ta'ala wysłał proroka po proroka sal allahu `alejhi ła sallam, ale na pewno Pan nie zrobi, bo On powiedział:
ماكان محمد أبآ أحد من رجالكم ولكن رسول الله وخاتم النبيين
"Mahomet nie jest na pewno ojcem człowieka wśród was, lecz jest Posłańcem Boga, i obejmuje proroków". [Al-Ahzab: 40]
I Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
وأنا خاتم النبيين لا نبي بعدي
"Jestem pieczęć proroków i żaden prorok nie po mnie".(Opowiadane przez muzułmanów, 1920, 4252 Abu Dawud i Tirmidhi 2203]
Potem sal allahu alejhi ła sallam ma wyprowadza swoją trzodę, do wszelkiego dobra i zabrania ich od wszelkiego zła i głosić im przeróżne próby i katastrofy, która nastąpi aż do Dnia Zmartwychwstania. Jeśli Szariat, nakazami i zakazami, on sal allahu alejhi ła sallam dotyczy tylko ważny na jeden dzień, to z pewnością ma to wyjaśnić.
وماكان ربك نسيا
"To nie jest Rabbmu zapomnieć". [Maryam: 64]
Wtedy rzeczywiście ludzie, którzy zbadania nadużyć na cześć wydarzeń w samolocie, samochodów i innych transport w dzisiejszych czasach, on zyskać pewność, że ogrom zagrożenia nadal istnieje, a ponieważ (powód), dla których Proroka sal allahu alejhi ła sallam zabronił Safar kobiety same pozostają w mocy, od czasów starożytnych aż do teraz.
Często słyszymy o samolocie porwanie, podczas gdy kobiety mogą prowadzić do pożądania, on jest słaby i jest celem mężczyzn.Kobiety są często prezentowane na chciwością Fasiq ludzi, ale są jak wilki gotowy do skoku, czekają na okazję, że skierował się sam na sam z niej i rzucił się za zaszczyt i stawek świętości. Częstość występowania rabunku i gwałtu były nieobliczalne, dużo się w tym kraju niewiernych i krajów muzułmańskich. Wśród wielu powodów to: mieszane baurnya (ikhtilath) między mężczyznami i kobietami, mężczyznami sam na sam z kobietą, a kobieta safarnya sam bez mahram. Tak więc kobiety, które niedocenianie tego problemu byłoby stracić honor i świętość z których oba są biżuteria kobiet w każdym wieku i miejsca. Ponieważ bezpieczeństwo kobiet Dien bezpieczeństwa zależy również od honoru, sławy i akhlaqnya. A religia nie będzie prowadzić kobietę, chyba szła co został zamówiony przez Boga Subhanahu wa Ta'ala i jego Prorokiem sal allahu `alejhi ła sallam i od tego, co jest zabronione przez Allaha Subhanahu wa Ta'ala i jego Prorokiem sal allahu` alejhi ła sallam.
Do ojców, mężów i władze w problemie ładowania ust Auliya'ul wiek) jest, nie lekceważ tego niebezpiecznego problemu. Jednak przy zachowaniu wiary w tej sprawie i innych problemów będzie w stanie utrzymać honor muzułmanów we wszystkich czasach i miejscach. Jeśli nie, to gniew Allaha Subhanahu wa Ta'ala będą odczuwalne przez tych ludzi i adzabNya nastąpi bez wyjątku.Powiedział:
ياأيها الذين ءامنوا قوا أنفسكم وأهليكم نارا
"O wy, którzy wierzycie, strzec siebie i swoją rodzinę z piekła". [At-Tahrim: 6]
Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
كلكم راع و كلكم مسئول عن رعيته
"" Każdy z was jest liderem i każdy z was będzie pociągnięty do odpowiedzialności za jego kierownictwem. [HR. Bukhari, Muslim, Abu Daud, Tirmidhi i Ahmad] [cf. Kasyful Khafa To Ahkaami Safarin Nisa "przez Szejka Muhammada Musa Nasr. Sprawa. 22-25]
2. Niektórzy ludzie mówią: "Dlaczego kobiety są zabronione, chyba ze mahram Safar".
Wątpliwy charakter tych według nich jest "dlaczego kobieta nie może być doskonały zaufanie do niego? Dlaczego warto tam być nadmierny strach? Niech myśl będzie dobry dla kobiet i nie martw się o niego".
Podczas gdy w rzeczywistości Konieczność mahram z nią jest hołdem dla kobiet. Ponieważ mahram jest zasadniczo traktowany jako Khadim (Sługa), który pracował na jej potrzeby i memberikankan doskonałego pokoju go. Jak również za mahram straży honoru i chwały (zaburzenie) ludzi akhlaqnya niski i brzydki.
Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
لا يحل لامرأة تؤمن بالله واليوم الآخر أن تسافر إلا ومعها ذو محرم
"To nie jest halal (nie) kobieta, która wierzy w Boga iw Dzień Ostatni bersafar chyba z mahram".
I nakazuje mu człowieka, który zarejestrowany do udziału w wojnie udał się do pielgrzymki z żoną. Wszystko to jest z korzyścią dla samych kobiet. To nie eliminuje zaufanie sama, ukoi duszę, a nawet zapewnić mu bezpieczeństwo. Rzeczywiście niech lejce dla kobiety bersafar kiedy zechce, bez mahram będzie dostarczać sobie i całemu społeczeństwu na niebezpieczną katastrofy. I to jest niebezpieczeństwo, że zagraża bezpieczeństwu kobiet. Bo ludzie chcą czynić zło przed nim i czeka na niego musi być w stanie to zrobić, niszcząc tym samym życie i honor.
Wśród kobiet tabi'at są słabe i podmiot prywatny (dusza) to, jest często pokonani przez mężczyzn. Ze względu na swoje słabości, często dotykają mężczyzn i kobiety, starając się ją uratować i jest gotów oddać swój honor. Stąd (zauważ, że) mahram dla kobiety, w przypadku obowiązkowego bersafar. W mahram że odosobnienie utrudniają kobieca (być sama z mężczyznami, którzy nie są mahram) jest to kwestia, która musi być.
Proroka sal allahu alejhi ła sallam zabronił rekolekcje mężczyzn w obcej kobiety (nie mahram), ponieważ spowodowało katastrofę, w której szatan może ścigać będzie jedna trzecia partia w tym odosobnieniu, podczas gdy Szatan może ścigać wrogiem jest prawdziwy wielki dla ludzi. Wszystko to, aby utrzymać moralność kobiet, aż Posłaniec alejhi Allaha sal allahu sallam zabronił ludzi do odwrotu dla kobiet, które są krewni tych ludzi, jeśli nie ma mahram z nią, jak brat, wujek ojca lub wujka matki mąż. On sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
إياكم والدخول على النساء فقال رجل من الأنصار يا رسول الله أفرأيت الحمو قال الحمو الموت
". Czy widzisz kobietę (która nie jest mahram) Człowiek z Ansar zapytał:" Co sądzisz bratem-in-law ". Powiedział:" szwagier jest śmierć ".
In-law jest krewny męża, który nie jest mahram.
Jeśli nie ma Szatan może ścigać roztropność z pewnością wpływa na dzieci Adama, a na pewno kobiety będą ofiarami. A jeśli tak się stanie, zwolennicy wolności nie zostaną uwolnione od katastrofy.
Kalu tak, to co-mahram kobieta strzeże moralności, religii i życia bezpieczeństwo jest uważany ograniczyć wolność (biznes) i pozbawiając jej pewności siebie? Prawda jest taka, że ​​jest ważną częścią ich praw wolności (prawa do ochrony-czerwony), że nie wiadomo, z wyjątkiem tych, którzy Bóg oświecił ich serca światłem wiary. [Syubhaatun Thariqatil Mar'atil Muslimah fi, str.: 48-49, przez Szejka Abdullaha Al-Jilaaly, cytowany w kutaib "Min Mukhalafatin Nysa ', str.: 45-47, jama'a Abdul Aziz bin Muhammad bin Abdullah As-Sudhaan ]
3. Niektórzy ludzie pozwalają kobieta jest dostarczana przez mahram do płaszczyzny, to inni wybiorą jej mahram w kraju docelowym. Ich zdaniem samolot jest bezpieczny, ponieważ w wielu męskich pasażerów i perempaun.
Mówimy im: "Wiedz, że samolot jest większa niż przed niebezpieczeństwem innym pojazdem, ponieważ pasażerowie mieszali w nim prawdopodobnie będzie ona siedzieć obok ludzi (którzy nie są mahram), i ewentualnie twarz samolot z czegoś (np. zła pogoda). która może zmienić na inne lotnisko (nie docelowy). Jeśli tak się stanie, to kobieta nie znajdzie mahram, którzy będą go odebrać, więc wychodzi na niebezpieczeństwo. Co się stało z kobietą w kraju, którego nie znał, i nie ma mahram go w tym kraju? ". [Tanbihaat To Alaa Ahkaamin Takhtashshu Bil wierząc, przez szejka Al-Fauzan Fauzan]
Szejk Al-Albany rahimahullah wspomina następującą historię:"Jest kobieta mahram pojechaliśmy na lotnisko, bo ma spotkanie z mężem na lotnisku kto pójdzie. Po starcie, stewardesa zauważyłem paskudny kobietę, która jest sama, że ​​była piękna. Wtedy to straszne obsługujący mówi pilotowi z samolotu, o pięknie kobiety i że była sama. Następnie pilot zmienić kierunek trasy pierwszego samolotu na inne lotnisko, na podstawie, że nastąpiło uszkodzenie samolotu. Po samolot wylądował na lotnisku w stewardess miała jej towarzyszyć do keperistirahatan pasażera , w przekonaniu, że personel pokładowy są kobiety tersebuat chce go, bo był sam. Po stewardess przygotowywali odpowiednie miejsce, a następnie kazał pilotowi, że wszystko jest sposób chciała. Wtedy pilot został przewieziony do miejsca, a następnie spotkał się z kobietą. I tu był podły akt. Po pasażerowie weszli na pokład samolotu i kontynuować podróż, aby dotrzeć do portu docelowego. Tam kobieta mahram czeka, to kobieta dała mu, co się z nim stało. ale (kobiety O) Można sobie wyobrazić, w jaki sposób kobiety mahram ". [Cytat z Min Mukhaalafaatin Nysa ', str.. 47-48].
Fatwę ulama alkoholu? KOBIETY NA PRAWIE męża LUB BEZ mahramA. Samaahah fatwa Szajch al-'Alamah Abdul Aziz bin To Baaz rahimahullah:Pytanie: "Czy kobieta uważana za mahram dla kobiety zagranicznych (non mahram) w Safar i bermajlis i semisalnya lub nie uważane za mahram?"
Odpowiedź: kobieta nie jest mahram dla innej kobiety, to tylko mahram mężczyźni są zabronione go poślubić, ponieważ nasab, takie jak: ojciec, brat, czy z takich dopuszczalnych dla męża, mąż ojca (w prawo), syn, mąż i tak mamka ojciec, brat mamka i semisalnya.
Mężczyźni nie muszą się wycofać (sam) z zagranicznym kobiety (nie mahram) i nie powinny być bersafar go alejhi Proroka sal allahu sallam
لا تسافر المرأة إلا مع ذي محرم
"Kobiety nie powinny być udostępniane w mahram wyjątkiem Safar".
Sahih, uzgodnione. I przez jego powiedzenie sal allahu `alejhi ła sallam:
لا يخلون أحدكم بامرأة فإن الشيطان ثالثهما
"Niech nie odosobnienie człowiek (samotny) z kobietą, jak diabeł na osobę trzecią zarówno". [HR. Ahmad]. [Al-Fataawaa / Samahah popiołu Szejka Abdul Aziz bin To Baaz (190) wydrukowane przez Muassasah Ad-Da'wah al-Islamiyah].
2. Al-fatwa Stały Komitet Ad-DaimahProblem: "Nie było pani słynnego shalihah Saby ', jak to kobieta, podeszła w średnim wieku lub starszych, i chciała pójść na pielgrzymki, ale nie mają mahram (które mogą mu towarzyszyć) Były mężczyzn wśród mieszkańców ziemi, którzy chcą iść. Hajj, jest on znany jako człowiek prawy i był z kobietami w mahram. Jakie powinny kobiety pielgrzymka po dobrych mężczyzn i kobiet, a on był z kobietami, podczas gdy mężczyźni obserwowali ją, lub Obowiązki Hajj spaść z powodu nieobecności jej mahram, natomiast po stronie majątku jest zdolny?. Daj nam fatwę may Bóg pobłogosławił cię, bo nie zgadzał się z niektórymi z braci.
Al-Lajnah odpowiedział w następujący sposób:Kobieta, która nie posiada mahram jest obowiązkowa pielgrzymka to, ponieważ obejmuje ona-Sabiil mahram i umiejętności jak jest stan, w Sabiil obowiązkowe pielgrzymki. Allah ta'ala mówi:
ولله على الناس حج البيت من استطاع إليه سبيلا ومن كفر فإن الله غني عن العالمين
"Doing pielgrzymki jest obowiązkiem mężczyzn zawdzięczam Bogu, że jest () ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na podróż do domu".[Ali-Imran: 97].
Kobiety nie powinny robić bersafar dla Hajj lub jakiegokolwiek innego rodzaju, z wyjątkiem wraz z mężem lub mahram, na podstawie hadisów opowiedzianej przez Bukhari, że Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
لا يحل لامرأة أن تسافر مسيرة يوم وليلة إلا مع ذي محرم
"Nie wolno kobiecie zrobić Safar dzień i noc z wyjątkiem z mahram".
Oraz w oparciu o hadis opowiedzianej przez Bukhari i Muslim również z anhu 'Abbas Allaha ", w słyszał Proroka sal allahu alejhi ła sallam powiedział (znaczenie):" Niech nie odosobnienie mężczyzna z kobietą, z wyjątkiem sytuacji kobiety mahram, nie Safar kobieta z wyjątkiem sytuacji mahram ". Wtedy jeden wstał i powiedział:". Bóg Wahaia rzeczywiście moja żona się na pielgrzymki, a ja niósł wojnę iść to i to "On powiedział:" Idź i berhajilah ze swoją żoną ".
Al-Hasan-Nakha'i, Ahmad, Ishaq, Ibn al-Mundhir i Ashabur Ra'yi stwierdzono ze słowami Proroka sal allahu alejhi ła sallam jest. I to jest autentyczny, ponieważ zgodnie z ogólności ahaadeeth które zabraniają Safara kobiety bez męża czy mahram. Tymczasem Malik, Ash-Shafi'i i al-Auza'iy menyelisihi na niego, a każdy z nich daje warunków, które nie istnieją w ogóle hujjahnya.
Oby Bóg dał błogosławieństwo na alejhi naszego Proroka Muhammada sal allahu sallaam. [Ad-Da'wah Magazine 7688 - al-Lajnah ad-Da'imah].
3. Fatwa Szajch al-'Uthaymeen, może Allah zmiłuj się.Rahimahullah Powiedział: "Kobieta nie powinna być bersafar dla Hajj lub jakiegokolwiek innego rodzaju, z wyjątkiem sytuacji mahram, czy safarnya te same długie i krótkie, z kobietami, czy nie, kobiety lub osoby starsze, w oparciu o powszechności alejhi Proroka sal allahu sallam:
لا تسافر المرأة إلا مع ذي محرم
"Kobieta nie powinna bersafar z wyjątkiem sytuacji mahram".
Mądrość Safar zakazu kobiety bez mahram jest brak poczucia kobiet, brak (moc) bronić, a on był celem mężczyzn. Czasami on został oszukany, przymusowej lub słabej wiary i wyszedł z syahwatnya, natomiast samo w sobie jest coś do życzenia przez tych, którzy łapczywie. Mahram to kto będzie chronić, utrzymywać i bronić swego honoru. Dlatego też należy wymagać mahram mężczyzn baligh i wrażliwi, tak że dziecko nie jest wystarczająca jeszcze baligh ani tych, którzy nie są inteligentne.
Mahram jest mąż kobiety i każdego mężczyzny, który poślubił ją na zawsze haram także swoich bliskich (rodzina), lub mamka (rodzina) przez małżeństwo. [Al-Manhaj Li Muriidil To Umrati Wal Hajji Muhammad bin Salih Al-'Uthaymeen: 7].
4. Fatwa Szejka Muhammada Ibrahima Syaqrah HafidhulullahHafidhulullah. Powiedział: "(Na) kobieta oraz 1/6 warunek, a mianowicie istnienie męża lub mahram z nią Hajj będzie bersafar Ponieważ bersafar nie wolno mu Haj czy inaczej chyba z mężem lub mahram, takich jak: ojciec, brat lub Boys To samo albo znaleźć godnego zaufania przyjaciela, czy nie, czy obowiązkowe czy sunnah pielgrzymka, zarówno osób starszych lub dziewczyna.
Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział:
لا يحل لامرأة أن تسافر مسيرة يوم وليلة إلا ومعها ذي محرم
"Nie wolno kobiecie aż dzień i Safar nocy (Journey), ale wraz z mahram".
On sal allahu alejhi ła sallam zamówić mężczyznę, który przygotował (potrzeba) iść na wojnę, podczas gdy jego żona chciała iść na pielgrzymki, więc wyjechał na pielgrzymkę wraz z żoną i dżihadu.
Seaandainya-uczonych, którzy twierdzą, bolehnya Safar kobieta z kobietą, która jest wiarygodna, widzieć i słyszeć, co dzieje się w naszych czasach, kiedy Safar pośredników stało się łatwiejsze, z samolotem, samochodem lub inną formę pozbawienia incydentusamoloty, a częsta zmiana kierunku na awaryjnym lądowaniem na lotniskach innych niż chłodne, muszą spojrzeć wstecz na to co mówią.
Byłem zaskoczony, ale nie do grupy ahlu ilmi w dzisiejszych czasach, one łatwe perantar pośredników (transport towarowy transport), skrócenie czasu i niewielkiej odległości podróży z dala jako dopuszczalnej dla kobiety tylko bez mahram Safar lub mężów, podczas gdy widzą katastrofę który występuje u ludzi bezpośrednio!
Bóg jest miejsce narzekać, przypominam im Wszechmocnego słowa:
وماكان ربك نسيا
"I to nie jest Rabbmu zapomnieć".
[As-Saary Irsyaadu ilaa To Ibaadati al-Baary, str.: 19, 20]
W księdze tej samej rzeczy: 41, powiedział: (pod tytułem: szczególne zagadnienia związane z pielgrzymką kobiet):
Po pierwsze: Jeżeli warunki obowiązkowego pielgrzymki kobiet zostały zrealizowane, chyba że (a) mąż lub mahram towarzyszyć jej w safarnya, spadł z jej zobowiązań pielgrzymek.
Po drugie: Jeśli Safar kobieta na hadżdż bez towarzystwie męża lub mahram, to on ma ten grzesznika z safarnya. Tak samo, albo ze znajomymi lub przyjaciółmi kobiet, które ufa kobietom, którzy nie ufasz. Ale jeżeli wypełnił wszystkie rytuały pielgrzymki Hajji był doskonały i upadek z jej zobowiązań pielgrzymek.
A Allah wie najlepiej Shawwab Bish.
Niech Bóg da modlitwy i pozdrowienia K w naszej proroka Mahometa, jego rodziny, jego towarzysze i tych, którzy podążali za dobrze aż do sądnego dnia.
[Skopiowane z As-Sunna magazynu V/1422/2001M 07/Tahun Edition. Wydawcy Fundacja Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-samotnie Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel.0271-7574821]
Kawalerowie Yummy co z tego?

PrzezDuchowny Abu Ahmad Zainal Abidin

JEŚLI celibat DOSAKAH?Pojedynczy sprawia, że ​​życie niewygodne, niepewny, podatny na zniesławienie, ból głowy, podatne chorób. Każdej nocy, time-out nie jest tahajjud ale na jawie. Agencja nie jest zachowana prawidłowo, sen jest często dziwny sen, a dom i łóżko się bałagan. Ale wielu młodych mężczyzn i kobiet opóźnia małżeństwo, ponieważ myślą, że jest naprawdę straszne. Małżeństwo jako ograniczenie wolności, i uczynił krok jest ograniczona, nie przestał myśleć o sprawach rodzinnych, żony, dzieci, teściowie, szwagier i tak dalej. Tak więc, wolność droga opcja.
Anas bin Malik Allaha 'anhu, który powiedział, że istnieją trzy lub więcej osób przyjeżdża do żon Proroka sal allahu `alejhi ła sallam z zamiarem zapytać go o jego kultu. Kiedy dowiadują się, jak go czcić, mówili: ". W porównaniu z nim, to gdzie jest nasze stanowisko, podczas gdy nadano przebaczenie za swoje grzechy przeszłości i przyszłości" Jeden z nich powiedział: "Ja zawsze czynię . wieczorna modlitwa i nie jest pełnym sen "Inny powiedział:" Zawsze będę szybki przez cały czas i nie złamać "Inny powiedział:". Chciałbym pozostać z dala od kobiet i nie być w związku małżeńskim na wieki "Słysząc te słowa, a następnie Wysłannik Allaha. alejhi ła sallam przyszedł do nich i powiedział: "Mówił Pan taki a taki, wiesz, ze względu na Allaha Wszechmocnego, w rzeczywistości byłem najgroźniejszych i strach przed Wszechmogącym Bogiem pośród was, ale szybko i złamię szybko,Modlę się i spać, a ja jestem żonaty z kobietą, która nienawidzi rzeczy Sunnahku, to nie w tym golonganku "[1].
Proroka sal allahu alejhi ła sallam wezwał swoich ludzi do osiedlenia się szybko, bo celibat jest nie w tym Sunna Proroka sal allahu `alejhi ła sallam Nawet Sufi stylu życia jest to mało realne, tylko dlatego, że powodem utrzymania jakości kultu i utrzymanie bliskości z Bogiem Wszechmogącym. Kiedy młody jeden powód, aby utrzymać jakość kultu i bliskości z Bogiem Wszechmogącym nie jest uzasadnione, to jak inaczej do młodzieży, którzy nie są małżeństwem i wolałaby jednego życia tylko ze względu na studia, kariery czy boi się ryzykować ślub? To bardzo niefortunne.
Mało dziewczyna NGANTEN Dadi (SO Małe Małe-Bride)Do tej pory, wczesne małżeństwo lub wczesne małżeństwo, nadal jest uważany za głównego upadku wyzwalania małżeństwa, a częstość występowania rozwodów. W rzeczywistości, większość ludzi zawsze komentarz odchylone gdy młodzi nastolatkowie zrobili z udawanym ślubu "dziewczynki, dlaczego Dadi nganten".Naprawdę złe konsekwencje? Jako muzułmanin nie powinien decydować cokolwiek, przyjąć lub odrzucić, ale po dokładnej ocenie i odzwierciedlają głęboko na argumencie i instrukcji religijnych, do produkcji sprawiedliwy i mądry wyrok. Teraz! W jaki sposób opinia o religii w tej kwestii?
Ogólnie rzecz biorąc, religia islamu silnie zachęca ludzi do ślubu.Bo oprócz Sunny Proroka, małżeństwo jest najbardziej skuteczne środki w celu obniżenia jego spojrzenie i kontrolować emocje.Zwłaszcza, gdy nastolatek, zarówno mężczyźni jak i kobiety zainteresowane w zniesławienie i uderzył w przeklętego czynu, z uwagi na otaczające środowisko nie jest zbyt wygodne dla jednego życia. Wtedy Bóg Wszechmogący mówi co znaczy:
فانكحوا ما طاب لكم من النساء مثنى وثلاث ورباع فإن خفتم ألا تعدلوا فواحدة أو ما ملكت أيمانكم ذلك أدنى ألا تعولوا
"I poślubić te kobiety, które (jeszcze), które lubisz: dwie, trzy lub cztery, a następnie, jeśli nie można sprawiedliwie strach, a następnie (ślub) kobieta samodzielnie lub kobiety budakbudak masz tak, że obok nie od robienia krzywdy. "[-Nisa '/ 04:03]
Limit wieku dla zawarcia małżeństwa jest względny, w zależności od kondycji i psychicznej gotowości każdej panny młodej. Ale ogólnie rzecz biorąc, im szybciej tym lepiej i bezpieczniej się ożenić z różnych zniesławienie, a także pochwały przed Bogiem Wszechmogącym. Ponadto, poprzez małżeństwa, mieszka się dobrze, zgodnie ze słowem Boga Wszechmogącego, co oznacza:
وأنكحوا الأيامى منكم والصالحين من عبادكم وإمائكم إن يكونوا فقراء يغنهم الله من فضله والله واسع عليم
"I kawinkanlah ludzi, którzy samotnie wśród was, a porządni ludzie (małżonek) od sług sahayamu to kobiety. Jeśli są biedni Wszechmogący Bóg wzbogaci ich o swojej dobroci, Bóg jest ogromna (jego dar), Knowing "[An-Nûr/24: 32].
"Abdullah ibn Mas'ud Allaha 'anhu powiedział:" Mamy podróżował z alejhi Proroka sal allahu sallam, że gdy byliśmy młodzi i nie mają żadnych umiejętności. Proroka sal allahu alejhi ła sallam, powiedział: "O młodych ludzi! Kto z was ma zdolność do zawarcia małżeństwa, małżeństwa, ponieważ jest ona dużo niższa wzrok i zachować honor. Ale kto jest w stanie, wtedy powinien szybko, bo post jest lekarstwem. [2]
Potwierdził dokładnie to, co Proroka sal allahu laihi sallaam w jego powiedzenie: "Istnieją trzy grupy, którzy będą pomagali przez Boga Wszechmogącego, czyli niewolników mukâtab (niewolnik, który chciał uwolnić się poprzez ciężką pracę na spłatę długów), ludzie, którzy żenić ze względu na trzymać z dala od niemoralnych czynów i cum Patra w drodze Boga ". [3]
Typowe zwroty akcji Żonaty COLLEGESprawiedliwym, jak ubrania dla męża i żony, która jest gotowa do pokrycia i penghangatnya. Z drugiej strony, żona jest jak przystań dla uspokojenia umysłu i uczucia, że ​​Bóg k przygotowane, aby czuć się w nim komfortowo. Tak dla studentów, zmęczenia i znużenia zniknął, zdenerwowany i zmęczenie zniknęło, napięte powrotem luzu mięśni, zmęczeni pracą i rutyny kolegium zaginionego po spotkaniu z żoną. Myśli stłoczeni Plong, zajęć można łatwo rozwiązać, zadaniem stojącym przed kampus łatwy do nauczenia i nudę można leczyć. Nie może być natychmiast udostępniane smutek, ma problemy mogą być dyskutowane i szukał po zakończeniu drogowego.
Ale dla ludzi, którzy są daleko od poradnictwa i mądrości, a nie dobry biorąc swój czas, ślub może być odwrotnie. Ponieważ małżeństwa, serce staje się niespokojny, czując zbyt przygnębiony.Z drugiej strony ból głowy myśli o przygotowanie testu, z drugiej strony, dziecko jest niespokojne z powodu choroby. Chcemy, aby zapłacić za studia, nagle żona czy dziecko jest chore i potrzebuje kosztów. Musi być wiara w Wszechmocnego Allaha mówi co następuje:
ومن يتق الله يجعل له مخرجا ويرزقه من حيث لا يحتسب ومن يتوكل على الله فهو حسبه
Kto jest poświęcona Wszechmocnego Allaha zechciał, zrobiłby jej wyjście. I dać mu pokarm z nieoczekiwanych kierunkach, ale pomyślałem nic. A kto jest jedynym ufność w Boga Wszechmogącego, Wszechmogący Bóg wystarczy (trzeba) go.[Ath-Thalaq/65 :2-3]
Dla młodego człowieka, małżeństwo oświecić umysły, może być dowodem męskości, szkolenia odpowiedzialności, gładzenia psychiczne i sprawdzić swoją odwagę i odwagę, i wzmocnić swoją pozycję społeczną w społeczeństwie. Rośnie nawet płakał, gdy pomagają sobie wzajemnie w dążeniu do wiedzy, ponoszą wszystkie obciążenia życia i utrzymywanie relacji z Bogiem, k, poprzez egzekwowanie szeroki zakres kultu. Więc nie być niezdecydowany i waha się iść do ołtarza, szczęście optimislah się tam dostać. Cień smutku, jest własnością ludzi, pesymistycznych i bojaźliwy, boi się stawić czoła wyzwaniom.
YOUNG cnota ŚLUBNAMałżeństwo jest zarodek nasion i wzrost porządku w życiu publicznym. Ponieważ małżeństwo jest reguła dla organizmów żywych są naturalnymi mieszkańcami wszechświata. On jest ustawodawstwo, by czynić życie bardziej wartościowe, uporządkowany i szacunku. Małżeństwo jest istotne wewnętrzne relacje, prawdziwa miłość jest pełna uczciwość, pełne ducha relacjami z życia wspólnoty i miłości do rodziny zarazem szczery i dobrobytu wszechświata.
Małżeństwo jest częścią znaków Boga Wszechmogącego, aby pokazać doskonałość rububiyah. Bóg Wszechmogący jest najbardziej prawo być czczony. Jak Allaha Wszechmocnego.
ومن آياته أن خلق لكم من أنفسكم أزواجا لتسكنوا إليها وجعل بينكم مودة ورحمة
"I z Jego znaków jest to, że stworzył swoje żony dla Ciebie od jenismu własnym, i tak wydają się być pewni jego i jego miłość do Ciebie." [Ar-Rûm/30: 21]
Małżeństwo uważa się za środek do stworzenia czystej romans i melestari bezpieczne zejścia, kształcić pokolenia ludzi, którzy korzystają również świetny sposób na doskonałej wiary, zapewniając zdrowy pożądanie, dzianiny pieszczot miłości, aby trzymać się od rzeczy zakazanych zgodnie z naturą i wyjaśnienia duchowego. Wesela mogą być także głównym czynnikiem do uzyskania wewnętrznego spokoju i szczęścia w życiu. Małżeństwa mogą uzyskać doskonałość kultu, poszukiwanie wiedzy o sukces, sukces pracy, dojrzałość i dobrą osobowość w świecie iw zyciu ostatecznym ..
Anas bin Malik Allaha 'anhu, że Prorok sal allahu alejhi ła sallam, powiedział: "Każdy, kto został obdarzony żony shalihah Bóg pomógł k połowę swojej religii, to niech k mają lęk przed Bogiem w drugiej połowie religii". [4]
Małżeństwo jest podstawowa rama i budynki Polaka społeczności muzułmańskiej żyjemy w społeczeństwie i budowanie narodu. Jest to bardzo przyzwoity, gdy wszyscy członkowie społeczności powitał ślub z gratulacjami i modlitwy są pełne radości i błogosławieństwa, takich jak zabawy. Ale należy pamiętać, muszą pozostać w korytarzu i etyki islamu, tak aby proces tworzenia budynku została jeszcze odpowiednio ukierunkowane, a pionowo, dzięki czemu może tworzyć nowoczesne społeczeństwo islamskie.
Miłość i pokój, który rośnie w sercach małżonków jest błogosławieństwo Boga Wszechmogącego. Z pomocą żony, mąż jest w stanie pokonać różne problemy i trudności. Ona będzie pociecha, kiedy cierpi z bólu i cierpienia męża. On będzie w stanie pomóc mężowi w dobrych uczynków, wspólnotowym i pomoc osobom zagrożonym. Tak zrobił mój mąż, a on będzie opiekunem i doradcą do żony, dając hakhak idealną żonę.
Nie było dobrym przykładem Matki Wiernych samego, Khadijah Allaha To anha, kiedy to po raz pierwszy w dół Objawienia do Proroka sal allahu `alejhi ła sallam. Cheer Khadijah Allaha To anha kiedy powiedział do niego: "Zaprawdę, obawiam się o siebie."Anha Khadijah ówczesną Allaha powiedział: "Z pewnością nie, przez wzgląd na Allaha Wszechmocnego! Rzeczywiście Bóg Wszechmogący nie sprawi, że będziesz upokorzony na zawsze, bo ludzie są bardzo zadowoleni połączyć Silaturrahim, pomocny, chętnie pomagają ludziom w tarapatach, szanują gości i obronić dobre chłopaki ". [5]
Czasem żona być wyznacznikiem wielkości i sukcesu męża, zarówno wewnątrz i na zewnątrz domu. Następnie wyprostować swoje zamiary, gdy chcieli wziąć ślub i być zgodna z wytycznymi religii w małżeństwie. Niewątpliwiewszystkie oczekiwania się spełniły, InshaAllah.
Główną motywacją YOUNG ŚLUBNAIstnieje kilka czynników, które napędzają osoby do zawarcia małżeństwa, czy związane z osobistych interesów lub pragnienie potomstwa. I motywacja wpłynie na jego charakter lub jego rodziny, jak alejhi Proroka sal allahu sallam: "najlepszy jest kobietą, która może jeździć na wielbłądzie, (i) najlepszy z kobiet Kurajszytów, jest bardzo droga do niej, ponieważ (jego syn) jest niewielka, i tak słuchać męża i godną zaufania. "[6].
Wśród czynników motywujących dla żonaty mężczyzna jest:A. Ze względu na tle spojrzał kobiet i rodzin, którzy są religijni, szlachetny, życzliwy i odpuszczana proste.2. Ponieważ rodzina jest uważana szacunku dla kobiet, jak poświęcenie, szczodry, szczęśliwe czynić dobro i pomagać innym.3. Ponieważ kobieta rodzina słynie z jego bohaterskiej postawy, determinacji i odwagi, by ponieść wszelkie ryzyko.4. Bo piękno, bogactwo i własność należąca do kandydata żony.5. Aby dać szczęście i spokój do rodziców. To ze względu na pochodzenie ciągłej nadziei z narodzin wnuków, a także ich dzieci dorastają szczęśliwi i gotowi do podjęcia wielka odpowiedzialność.6. Aby udowodnić, że jest prawdziwym człowiekiem, że gotów jest odpowiedzialny i odważny, aby stawić czoła wszystkim wyzwaniom.7. W tym motywację mężczyzny i kobiety, aby wziąć ślub, ponieważ boją się upadku w oszczerstw i przeklęty uczynek.8. W tym motywację mężczyzny i kobiety się ożenić, być kierowane do maksymalnego wieku.
To musi być problem, że piękno jest serce kobiety wystarczy, aby być substytutem religii twarzy piękna. Przez naturę Iffah ust kompania honorowa) był zadowolony za mąż ziewanie. Jego serce było zawsze zależna od męża, a nie opierając się na innych ludzi.
Nasab i szanować kobieta jest w stanie przefiltrować charakteru arogancki, butny i dumny z siebie. Tak więc będzie on mądry, aby utrzymać się od nieprzyzwoitości, zachować swoje serce i obniżyć jego spojrzenie i genitalia osłona zakazanego czynu. Ona zawsze zachowuje swoją urodę tylko do podawania doustnego i męża, a nie inny.
Jej majątek może zostać zastąpiony w postawie zaufania, pomysłowość i mądry mąż utrzymania nieruchomości. Więc nie był ekstrawagancki w sprawach jedzenia i picia, i nie wymagają więcej z ich potrzebami. Tak więc kobiety, które wybrała ją religii. Bo jeśli nie, to ręce będą brudne i stracą pieniądze i zrujnowane życie.
[Skopiowane z As-Sunna magazynu XIII/1430H/2009M 02/Tahun Edition. Fundacja opublikowała Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl.Solo - Solo Gondanrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel.0271-858197 fax 0271-858197]
źródło: http://almanhaj.or.id

Tidak ada komentar:

Posting Komentar