Minggu, 01 Juli 2012

Европски шампион Шпанија победила Италија 4-0 после

КИЈЕВ - Шпанија погледати жестоке у Европском купу коначног истовремено осигурава себе као првака Европе после успешног освајања Италије 4-0 у 2012 Европском купу на Олимпијском стадиону Кијев, Украјина, недељу или у понедељак (07/02/2012) раним јутарњим часова. Четири циљ победа "Ла Фуриа Роја" штампа Давид Силва, Јорди Алба, Фернандо Торес и Хуан Мата.

Обе екипе су утакмицу са спорим темпом још од раних минута. Шпански са Тики-така тактике, био у стању да ограничи одбрану Италије. Ћави Хернандез, отворио је прву прилику за Шпанију у 10. минуту. Међутим, ударац лопте тешко је започела сарадњу са СЦИК Фабреграс клизаве ван казна кутија је лебдео изнад пречке танком Италије.

Четири минута касније, Шпанци су коначно могли да промените прве захваљујући резултат циљевима из Силва у 14. минуту. Полазећи од Ћави Хернандез, Андрес Инијеста и полетео кроз пролаз до Фабрегас. Побегао у Оффсиде замку, Фабрегас затим пробио срце одбране и нека кап мамац је одмах ударио по Силва у заглављу. Силва челу лопту у гол, 1:0 за Шпанију.

Лево иза једног циља, Италија не може да ћути. Марио Балотели готово изједначен са заглављем, када Федерико Балзаретти крст не може се оборити од стране голман Икер Касиљас је у 27. минуту.

До средине првог круга, Шпанија више преживи. У међувремену, Италија и даље покушавају да разбију одбране Жерар Пике и сар. Антонио Касано је добио шансу у 29. минуту. Нажалост, Милан нападача је пуцао је био слаб, а лопта се може лако предвидети које Цасиилас.

Четири минута касније, поново Касиљас поново изводе сјајно. Овај пут, голман Реал Мадрида био у стању да издржи оштре ударац Игназио Абате изван кутије у 33. минуту са веома добро.

Комбинација Андреа Пирло и Риццардо Монтоливо наставити да ограничи одбрану Шпаније до последњег минута првог полувремена. Је наставио да напада, "Гли Аззурри" изгубила концентрацију у одбрани. Коначно, може се користити шпански да постигне свој други гол од Албе у 42. минуту. Примите кувано пролазу из Ксави, Алба онда започети хоризонтални директних без могућности да предвиде Буфон.

Након полувремену, Италија директно потискују шпанске одбране. Замените Антонио Ди Натале, имао златну прилику после офсајд пролазу на минут 51. Међутим, тешко ударац лопте у казненом пољу даље могу да се веома добро предвидја и Касиљас.

Успорио темпо игре пола пута кроз други. Италија чини тешко продрети шпанску одбрану. У међувремену, Виценте дел Боскуе екипа, више од лопте на средини терена, а повремено злонамерних напада са крила.

Улазак у последњих десет минута, Италија све више фрустрирани изгледа није у стању да продре у тврђаву шпански. Касније је коришћен од стране Иниеста и његовим пријатељима да преузму игру.

У 84. минуту, замена Фернандо Торес коначно испрекидана наде Италије након Шпанци су могли да додате кеунгулан 3:0. Примање повратне информације од Ксави, у Цхелсеа Стрикер, офсајд проћи, а онда одмах усмерио стартује у левом углу гола без могућности да предвиде Буфон.

Два минута преостало, замена, Хуан Мата испуњава резултат на 4:0 у Шпанију после могли да максимизирају предности мамац Торес. Резултат је био и прошле до краја утакмице и да Шпанију као првака Европе.

Према речима УЕФА, током игре, Шпанија контролише лопту чак 52 одсто и испалио девет хитаца из 14 тачних Шутеви у оквир гола. Шпански створио шансе шест од 11 експеримената.

Теамс:
Шпанија (4-3-3): 1-Икер Касиљас, Серхио Рамос, 15, 3-Жерар Пике, 18-Хорди Алба, 17-Алваро Арбелоа, 16-Серхио Бускетс, 14-Ћаби Алонсо, Ћави 8, 6 - Андрес Инијеста, Сеск Фабрегас 10 - (9-Фернандо Торес 75), 21-Давид Силва (7-Педро Родригез 58).

Италија (4-1-3-2): 1-Ђанлуиђи Буфон, 7-Игназио Абате, 15-Андреа Барзаљи, 9-Леонардо Бонуцци, 3-Ђорђо Кјелини (6-Федерико Балзаретти 21), 8-Цлаудио Марцхисио, 21 - Андреа Пирло, 16-Данијеле Де Роси, Рикардо Монтоливо 18 - (5-Тијаго Мота 56), 10-Антонио Касано (11-Антонио Ди Натале 45), 9-Марио Балотели.

Судија: Педро Проенца (Португалија)

Преглед: шпански играч Давид Силва слави гол против Италије на Европском купу 2012 завршног на Олимпијском стадиону Кијев, Украјина, недељу или у понедељак (07/02/2012) раним јутарњим часова. Циљ је био да се утре победу Шпаније 4:0 и освојила Еуро 2012.