Minggu, 29 Juli 2012

Dělal Prorok Muhammad sallallaahu alaihi wa Salamem Život v přírodě a slyšet Salam Bury, Alláh wa Subhanahu Ta'ala říká?: وما جعلنا لبشر من قبلك الخلد أفإن مت فهم الخالدون A my nedělají člověka před vámi věčného života. Takže pokud jste mrtvý, ať už jde o věčný? [Al-Anbiya "/ 21:34]


Dělal Prorok Muhammad sallallaahu alaihi wa Salamem Život v přírodě a slyšet Salam Bury, Alláh wa Subhanahu Ta'ala říká?:
وما جعلنا لبشر من قبلك الخلد أفإن مت فهم الخالدون
A my nedělají člověka před vámi věčného života. Takže pokud jste mrtvý, ať už jde o věčný? [Al-Anbiya "/ 21:34]CO JE Prorok Muhammad sallallaahu wa Salamem A'ALAIHI Hrob života v přírodě a slyšet hovor a pozdravy MENZIARAHINYA?


Úvod do editoru
Království Saúdské Arábie fatwy instituce "Stálého výboru Da'imah", dávat žádné odpovědi v jeho fatwa. 4383 [1], když ptal se na některé věci týkající se života proroka Muhammada alaihi sallallaahu To wa Salamem Barzakh v přírodě, jak je uvedeno v hadíth Abu Hurayrah Alláha anhu vyprávěný imáma Abu Dawud rahimahullah. Význam hadíth je: Nikdo mě pozdraví kromě Alláha Všemohoucího, aby obnovení svého ducha ke mně, takže jsem se vrátil jeho pozdrav.
Zde jsou některé otázky a odpovědi Da'imah stálý výbor, který byl pak v čele Sheikh Abdul Aziz bin Baz rahimahullah, místopředseda: Sheikh Abdur Razaq rahimahullah Afifi a členové: Sheikh Abdullah bin Ghudayyan. Jmenoval na volném překladu.

CO JE proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem jako živobytí v GRAVE VE SVĚTĚ

Problém:
Vztahující se k životu proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem, je ušlechtilý v hrobě, proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem žít, jak je fyzicky na světě, a sice návrat ducha do těla a on fyzicky se sallallaahu To alaihi wa Salamem? Nebo se sallallaahu To alaihi wa Salamem barzakhiyah ukhrawiyah žijí v 'Illiyyun horní bez zatížení (taklif) do He sallallaahu To alaihi wa Salamem? On jako alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem ho vyzvednout na smrt (význam), "Ó Alláhu, s ar-Rafíka al-a'la". Zatímco jeho tělo je nyní leží v hrobě zůstalo bez ducha? Zatímco duch On sallallaahu To alaihi wa Salamem byl v 'horní Illiyyun? Zatímco spojení těla a ducha s vůní jejího těla dochází v den posledního soudu? Jak Alláh Všemohoucí říká:

وإذا النفوس زوجت

A když duchové se sešel se svým tělem. [At-Takwîr/81: 7]

Odpověď:
Opravdu našeho Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem žít v jeho hrobě v tom smyslu života mimo hrob (barzakhiyah). V hrobě On sallallaahu To alaihi wa Salamem obdržel různé keni'matan život propůjčen Všemohoucím Alláhem jako odměnu za práci velký a dobrý, on dělal sallallaahu To alaihi wa Salamem v době jeho života na světě. Pozdravy a požehnání na Boží Afdhal by měla být vždy věnována jemu.

Ale to neznamená, že jeho duch se vrátil do těla tak, že sallallaahu To alaihi wa Salamem přišel do života žil ve světě. Stejně tak je jeho duch s jeho tělem, dokud sbíral sallallaahu To alaihi wa Salamem život, jako život v posmrtném životě. Ale tento život je přirozená životní Barzakh, střední svět mezi životem a posmrtném životě.
Tak známý, že je mrtvý (dead) jako proroci a další lidé umřeli dříve. Alláh wa Subhanahu Ta'ala říká:

وما جعلنا لبشر من قبلك الخلد أفإن مت فهم الخالدون

A my nedělají člověka před vámi věčného života. Takže pokud jste mrtvý, ať už jde o věčný? [Al-Anbiya "/ 21:34]

كل من عليها فان ويبقى وجه ربك ذو الجلال والإكرام

Vše na světě zahyne. Ale tvář Pána svého, který má velikost a slávu zůstává věčná. [Ar-Rahman/55: 26-27]

إنك ميت وإنهم ميتون

Aj, ty (Muhammad) zemřít, a oni zemřou stejně. [Az-Zumar/39: 30]

A další verše, které dokazují, že Alláh Všemohoucí mewafatkan On sallallaahu To alaihi wa Salamem. Kromě toho také (existují jiné důkazy, mimo jiné):

• To, že společníci Alláh anhum bylo koupání na mrtvolu mu sallallaahu To alaihi wa Salamem a mengafaninya a menyalatkannya a pohřben. Pokud proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem byl ještě živý, jako život, který sallallaahu To alaihi wa Salamem na světě, určitě by to udělat všechno, věci, které dělat, aby všechny další mrtvý.

• Fátima anhuma Alláh také požádalo o dědictví svého otce dědictví. Fátima nechat věřit, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem zemřel. A tato víra nesmí být odmítnut jedním ze společníků. Ale Abu Bakr anhu Alláh říká, že proroci nemají zdědit majetek. [2]

• Společníci Alláha anhum se rovněž dohodly na volí kalifa pro muslimy po smrti He sallallaahu To alaihi wa Salamem jako nástupce vedení. A stalo se jmenováním Abu Bakr jako Caliph Alláha anhu. Když Prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem byl ještě živý, jako živý na světě, určitě nebudou mít jmenování kalifa. Tak to je shoda společníků Alláh anhum, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem zemřel.

• Podobně, když fitnah (konflikty lidí) a vážné problémy sužovaly lidi za vlády Uthman a Ali Alláh anhuma a také obtíže, před a po. Když se to stane, společníci nešel do hrobu alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem požádat o radu, nebo požádat o pomoc se dostat ven a urovnávání sporů a problémů. Měl proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem byl ještě živý, jako živý na světě, určitě nebudou tuto příležitost promarnit, když zoufale potřebují přítomnost lidí, kteří je zachrání z katastrof, které je obklopuje.

Duch z něho, pak duch byl v "nejvyšší Illiyun protože sallallaahu To alaihi wa Salamem je nejlepší muž. Alláh dal na vysokou pozici on sallallaahu To alaihi wa Salamem v nebi.

CO proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem slyšet žádný hovor nebo modlitebních

Problém:
Věděli proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem ve šlechtické hrobky slyšet každou modlitbu nebo volejte živou osobu, nebo slyšet zvláštní shalawat řešit s ní? Stejně jako v hadith (význam): "Kdo bershalawat mě v mém hrobě, slyším ..." a tak dále. až do konce hadith? Je to hadíth Sahih, Da'eef nebo false ve jménu proroka alaihi sallallaahu To wa Salamem?

Odpověď:
Doma všichni mrtví není slyšet volání o žijících potomků synů Adama, ani jsem neslyšel jeho modlitbu. Jak Alláh Všemohoucí říká:

وما أنت بمسمع من في القبور

A ty (Muhammad) nemusí být možné, aby si lidé, kteří jsou v hrobech může být slyšen. [Fathir/35: 22]

Neexistuje žádné závazné informace, jak v Koránu a sunny Saheehah, které mohou prokázat, že proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem v hrobě slyšet každou modlitbu nebo volejte živou osobu, tak to je považováno za zvláštnost Prorok sallallaahu " alaihi wa Salamem.

Konečná historie proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem je, že shalawat a pozdravy od lidí, kteří čtou to bude až He sallallaahu To alaihi wa Salamem. A je to. Oba čtení shalawat u hrobu proroka Mohameda, nebo mimo něj. Totéž se bude až do He sallallaahu To alaihi wa Salamem. Na základě jasného historii Ali ibn Husayn ibn Ali Alláha anhum (vnuk Ali bin Abi Talib, pera Alláha anhu), viděl někdo přijde do díry v hrobce alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem, pak se tato osoba přijede do něj a modlit se. Pak Ali bin Ali bin Husayn Alláh zakázal anhum řekl:. "Budu vám vyprávět hadís, který jsem slyšel od svého otce, od mého dědečka, od alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem Řekl:

لا تتخذوا قبري عيدا, ولا بيوتكم قبورا, وصلوا علي فإن تسليمكم يبلغني أين كنتم. رواه أحمد وغيره

Myslíte si, aby se hrob jako oslavu, a nechcete, aby vaše domy jako hroby, přečtěte si na mě požehnání, vlastně pozdrav vám přijde ke mně, ať jste kdekoli. [3]

Pokud jde o hadith:

من صلى علي عند قبري سمعته ومن صلى علي بعيدا بلغته

Kdo mě bershalawat v blízkosti mého hrobu, pak jsem to slyšel, a kdo bershalawat mě z dálky, bude na něm.

Takže to hadíth je hadíth Da'eef podle Hadith učenci. Syaikhu rahimahullah islám Ibn Taymiyyah řekl: "Tato hadith je hadís maudhu" (false) jménem al-A'masy podle konsensu učenců. [4]

Zatímco hadíth vyprávěl Abu Dawood s Hasana isnad z Abú Hurayrah, že Alláh proroka anhu sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

ما من أحد يسلم علي إلا رد الله علي روحي حتى أرد عليه السلام

Nikdo mě pozdraví kromě Alláha, můj duch se vrátit ke mně, tak jsem se odpovědět na jeho pozdrav. [5]
Takže to není jasné hadíth (ne sharih) vysvětlil, že proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem slyšet (přímo) pozdrav muslim. K dispozici je i možnost smyslu je proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem bude reagovat, pokud muslim pozdrav anděl řekl on sallallaahu To alaihi wa Salamem muslimský pozdrav k němu.

I když předpokládáme, že proroka Mohameda sallallaahu To alaihi wa Salamem skutečně slyšet pozdrav muslim, ale není to nutně jistotu, že sallallaahu To alaihi wa Salamem slyšet každou modlitbu a vyzývá zaměřena na živé osobě on sallallaahu To alaihi wa Salamem.

SYIRIKKAH modlitba k proroka Mohameda sallallaahu alayhi wa Salamem
Volání proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem, nebo modlit se k němu tak, že sallallaahu To alaihi wa Salamem potřeby žadatele, nebo vzduch-isti'anah (o pomoc), aby He sallallaahu To alaihi wa Salamem, že zabývat se neštěstí nebo katastrofy, ať už provádí u hřbitova On je ušlechtilý, nebo z dálky, ať už legální nebo ne vyhýbat tak špatné?

Odpověď:
Prosby, volat a žádat o pomoc se k němu po jeho smrti, a tak splňuje potřeby volajících, a tak se sallallaahu To alaihi wa Salamem vzlétl úzkost, pak právo je ulejvat Akbar, což pachatele od islámu, ať už provádějí v blízkosti hrobu, nebo vzdálených z hrobu. Například, když někdo řekl: "Ó Posle Alláha alaihi sallallaahu To wa Salamem, dej mi syafa'at!" Nebo říkají: "Zpět tohle chybí, nebo jiné výroky Na obecnosti slova Alláh wa Subhanahu Ta'ala.:

وأن المساجد لله فلا تدعوا مع الله أحدا

Jistě místa patří Alláhovi klanět, takže se nemusíte ptát (modlit se), aby nikomu kromě Alláha. [Al-Jin/72: 18]

ومن يدع مع الله إلها آخر لا برهان له به فإنما حسابه عند ربه إنه لا يفلح الكافرون

A kdo se odvolávat (uctívání) k Bohu, než Alláhovi, ale nikdo žádné důkazy s ním o tom, pak výpočet je jen v jeho Pána. Ve skutečnosti ti, kdož nevěří nebude mít štěstí. [Al-Mu'minûn / 23:117]

يولج الليل في النهار ويولج النهار في الليل وسخر الشمس والقمر كل يجري لأجل مسمى ذلكم الله ربكم له الملك والذين تدعون من دونه ما يملكون من قطمير إن تدعوهم لا يسمعوا دعاءكم ولو سمعوا ما استجابوا لكم ويوم القيامة يكفرون بشرككم ولا ينبئك مثل خبير

Položil noc v den a den do noci vstoupit a podrobí si slunce a měsíc, každý běh v daném čase. Kdo (dělal) tak, že Alláh, Rabbmu, patří mu všechna království. A ty, které voláte (modlitba / uctívání) kromě Alláha, nemají nic ačkoli jak tenká kůže. Zeptáte-li se meraka, nejsou slyšet váš hlas, a když jen slyší, ale také si nesmí dovolit požadavek. A v den zmrtvýchvstání budou popírat kemusyrikanmu. A nikdo vám může poskytnout informace, jak daný Alláh Všemohoucí péči. [Fâthir/35 :13-14]

Tak Lajnah Da'imah Fatwa uveďte, zda se v hrobě, proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem slyšel pozdravy, modlitební žádosti stejně jako hlas bydlení? Odpověď samozřejmě neexistují žádné texty, které popisují to. I když proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem slyšel pozdrav z života, řešit s ním, ale to neznamená, že on slyšel každé slovo, zavolat a požádat ho. Dokonce se líbil alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem že splňuje potřeby žadatele je vyhýbat Akbar. Zvlášť pokud to nebylo proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem, bez ohledu na to, jak vysoko se jeho pozice, jako správce. Lidé by měli mít strach z Alláha, a strach z jeho ohrožení. Že nikdo by mu pomoci, pokud Alláhův hněv a trest uvalený na něj. Nas'aluLLaha al-'Afiyah.

[Zkopírováno z As-Sunny časopisu 03/Tahun Edition XV / Shaban 1432/2011M. Vydavatelé Nadace Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 0271-858196 Fax]
_______
Poznámka pod čarou
[1]. Může být viděn v Fatawa al-Lajnah ad-Dâ'imah, ověřování a tartib: Šejk Ahmad ibn Abdur Razaq ad Duwaisy, Daar To Ashimah, III/227-231
[2]. Jak je uvedeno v Sahih al-Bukhari, ne: 6725, Bari 6726/Fathul XII / 5, Sahih Muslim / Sharh-Nawawi, Khalil Ověření Syiha XII/299 Ma'mun, ne. 4555 a Abu Dawood (Sahih Sunan Abi Dawood, Šejk al-Albani II/239, ne. 2968, 2969, 2970, 2977 atd.
[3]. Výše hadith vypráví Abú al-Mushili Ya'la v Musnadnya, ne. 469. Muhaqqiq Musnad Abi Ya'la: Asad Husajn řekl Salim, protože v minulosti více než Da'eef munqathi ". Ali bin Ali bin Husayn vyprávěn z jeho dědečka v mursal. Viz Musnan Abi Ya'la a ověřování: Asad Husajn Salim I/361-362 ne. 469, Maktabah ar-Rushd a Daar al-Ma'mun osvětlené Turats, SEČ. Já 1430 H/2009 M. Ale je tu Sahih hadíth odpovídající, vyprávěný Abu Dawood z Abú Huraira Alláha anhu, řekl: Prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

لا تجعلوا بيوتكم قبورا, و لا تجعلوا قبري عيدا, وصلوا علي فإن صلاتكم تبلغني حيث كنتم.

Neučiníš své domy jako hroby, a nebudeš dělat můj hrob jako oslavu a shalawatlah já, vlastně shalawatmu přijde ke mně, ať jste říct. (Viz Sahih Sunan Abi Dawood a Shaykh Al-Albani I/571, ne. 2042
[4]. Meruju vítáni "v Majmû To Fatawa Ibni Taymiyya XVII/241
[5]. Viz Sahih Sunan Abi Dawud, viz pozn. Kitáb al-Manasik I/570, Bab al-Qubur Ziyarati, ne. 2041Pochopení Aqeedah Ahlus Sunny Wal Jama'ah


Podle
Al-Yazid ibn Abd al-Kádir Ustadz Jawas


A. Pojem Aqeedah
"Aqeedah (العقيدة) podle jazyka, arabštiny (etymologie) pochází ze slova al-aqdu odst. العقد), což znamená, že dluhopisy, u-tautsiiqu (التوثيق), ​​což znamená silnou víru či přesvědčení, al-ihkaamu (الإحكام), což znamená potvrzení (nastavení ) a ar-rabthu biquw-wah (الربط بقوة), což znamená, že závazná. [1]

Mezitím, v souladu s podmínkami (terminologie): "aqeedah je pevná víra a jistě, že není pochyb o tom, pro ty, kteří věří v to.

Tak, "islámská Aqeedah je pevná víra a jsme si jisti Alláhu Subhanahu wa Ta'ala se všemi plnění závazků, bertauhid [2], a poslouchají ho, a věří v jeho anděly, Jeho posly, Book- Jeho kniha, Konec den, dobrý a špatný osud a víra ve všem, co nemá nic autentické o principech náboženství (Ushuluddin), záležitosti, neviditelného a víry v to, co idžmá "(konsensus) ze Salafush Salih, stejně jako všechny novinky qath'i (určitě), a to jak vědecky a amaliyah nastaveny podle Al-Korán, a autentické Sunny idžmá To Salafush Salih. [3]

B. Studie objektu věd je Aqeedah [4]
"Aqeedah při pohledu z hlediska vědy, v souladu s koncepcí Ahlus Sunny Wal Jama'ah, pokrývající témata: Jednota, víra Islám, otázky ghaibiyyaat (věci neviditelné), proroctví, osud, novinky (o věci, minulost a budoucnost), právní základ qath'i (rozhodně), všechny základy náboženství a víry, včetně námitek na "Wal Bida 'The Ahl-ul-ahwa (stoupenci vášně a inovací odborník) , všech škol a sekt menyempal opět zavádějící a postojů k nim.

To oborů aqeedah to má jiný název, odpovídající, a jména jsou různé mezi Ahlus Sunny s firqah-firqah odst. frakce) jiní.

• Pojmenování na trase z Aqeedah Ahlus Sunny podle:
Mezi jmény společným názvem 'Aqeedah o Ahlus Sunny podle učenců jsou:

A. Al-Iman
"Aqeedah se také nazývá al-Iman, jak je uvedeno v Al-Qur'an a hadith Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem, jako" aqeedah diskutovat o šest pilířů víry a záležitosti s tím související. Vzhledem k tomu zmínku o al-Iman ve slavné hadith známé jako hadíth o Jibreel Alaihissallam. A učenci Ahlus Sunny je často nazýván pojem Aqeedah al-Iman ve svých knihách. [5]

2. "Aqeedah (I'tiqaad a" Aqaa-id)
Mezi učenci Ahlus Sunny je často nazývána vědou "aqeedah jako" Aqeedah Salaf:. "Aqeedah Ahl al-I'tiqaad Atsar a ve svých knihách [6]

3. Tawheed
"Aqeedah tawheed jako jmenován do diskuse se točí kolem Tauhid nebo pengesaan k Bohu v Rububiyyah a Uluhiyyah a Asma To wa Shifat. Takže tawheed je studium Aqeedah věda 'o nejušlechtilejší a hlavní cíl. To je důvod, proč je věda nazývána vědou monoteismu obecně v souladu s Salaf. [7]

4. As-Sunna
Sunna znamená cestu. "As-Sunna Aqeedah Salaf nazvaný protože jeho stoupenci se po silnici přijaté proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem a společníků Alláh anhum ve ostatně o" aqeedah. A tento termín je známý termín (populární) v prvních třech generacích. [8]

5. Ushuluddin a Ushuluddiyanah
Usúl rozumí pilíře víry, pilířů islámu a problémy, které qath'i a věci, které se staly konsensus učenců. [9]

6. Al-Akbar Fiqhul
To je další jméno Ushuluddin a opak al-Fiqhul Ashghar, sbírka zákonů ijtihadi. [10]

7. Ash-šaría
Jde o to, že všechno, co byla zjištěna všemohoucího Boha a posla Jeho ulic záchytných bodů, a to zejména ty základní a Ushuluddin (problematika "aqeedah). [11]

To jsou některé další názvy v věd Aqeedah z nejznámějších a někdy kromě skupiny zvané Ahlus Sunny To aqeedah je s názvy používané Ahlus Sunny, jako většina toku Asyaa'irah odst. Asha'ira), zejména mezi učenci hadith je.

• pojmenování "aqeedah podle firqah odst. sekta) jsou:
Tam jsou některé další pojmy používané firqah odst. sekta) kromě Ahlus Sunny jako název aqeedah věda ', a z nichž nejznámější jsou:

A. Kalam Věda
Pojmenování je známá po celém teologické potoka mutakallimin odst. pengagung věda Kalam), jako je proudění Mu'tazilah a Asyaa'irah [12] a skupina, která jde ruku v ruce s nimi. Tento název by neměl být používán, protože samotná věda Kalam merupa se nové věci už, a navázali diada taqawwul princip (říkal něco) Boží jméno není založena na vědě.

A zákaz bolehnya neměl být přijat, protože jsou v rozporu s Salaf metodiky stanovení aqeedah otázek, ".

2. Filozofie
Tento termín je používán filozofy a těch, kteří souladu s nimi. To je název, který by neměl být používán v 'aqeedah, protože základní filozofie, která je fantazie, racionalita, fiktivní a pověry názory na věci neviditelné.

3. Tashawwuf
Tento termín je používán většinou z Shufi, filozofa orientalista a těch, kteří souladu s nimi. To je název, který by neměl být používán v 'aqeedah, protože to je nová pojmenování-invent diada znovu. Obsahuje Shufi delirium, pohledávky a doznání jejich pověrčivosti používají jako referenční v 'Aqeedah.

Pojmenování Tashawwuf a Shufi není známo na začátku islámu. Pojmenování této známé (tam) po tom, nebo se dostat do islámu od náboženských učení a víry než islámu.

Dr. Shabir Tha'imah komentoval to v jeho knize, wa ash-Shuufiyyah Mu'taqadan Maslakan: "Je jasné, že Tashawwuf ovlivnil život křesťanských kněží, oni rádi nosí oblečení z vlny a bydlí v klášterech, a to hodně. Islám se rozhodli tento zvyk, když on byl propuštěn, aby každá země monoteismu. Islám dává dobrý vliv na život a zlepšit jeho špatný způsob uctívání lidí před islámem. "[13]

Šejch Dr. Ihsan Divine Záhir (. D. H 1407) rahimahullah řekl Wal Mashaadir jeho kniha-at-Tashawwuful Mansya ': "Podíváme-li se pečlivě o učení na prvním a posledním Shufi, později), jakož i stanoviska jsou uvedeny a které uzná jejich v knihách Shufi staré i nové, pak budeme jasně vidět, že velký rozdíl mezi Shufi s učením Al-Qur'an a sunny. Tak i my jsme nikdy neviděli žádná semena Shufi ve způsobu života alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem a společníků Alláh on anhum, kteří jsou (jako nejlepší) volba Alláh od svých zaměstnanců (po Proroci a apoštolové). Místo toho můžeme vidět, že učení Tashawwuf převzat z křesťanských kněží, Brahmin, hinduistické, židovské, buddhistické a všichni zuhudan, popel-Syu'ubi pojetí v zoroastrismu v Íránu, který je začátek období Shufi, Ghanusiyah, Řecko, a myslel Neo -platonismus, který se provádí lidí Shufi později. "[14]

Shaykh 'Abd al-místopředseda rahimahullah říká ve své knize Mashra'ut Tashawwuf: "Určitě je to podvod Tashawwuf (zrada) nejvíce zavrženíhodné a opovrženíhodný. Shaytan učinil služebník Boží oklamat ho a vést válku proti Bohu všemohoucímu a posla Jeho sallallaahu To alaihi wa Salamem. Opravdu Tashawwuf je (jako) kryt Zoroastrian, že projde jako expertní služby, a to i pod záminkou všech těchto nepřátel islámu. Když zkoumal více do hloubky, bude zjištěno, že ve výuce nauky obsažené Shufi Brahmanism, buddhismus, Zoroasterisme a Platoisme, judaismu, křesťanství a pohanství. "[15]

4. Ilaahiyyat (Teologie)
Illahiyat je studium "aqeedah s metodikou filozofie. To je jméno používané mutakallimin a na filozofy, orientalistů a jejich následovníci. To je také pojmenování chybného, ​​že tento název by se neměly používat, protože jejich význam je filozofie filozofů a vysvětlení o AllahSubhanahu mutakallimin wa Ta'alal podle jejich vnímání.

5. Za sílu přírodních metafyzice
Termín je používán filozofy a spisovatelé západní stejně jako ty, které jsou v souladu s nimi. Tento název by neměl být používán, protože jen na základě pouhého lidského myšlení, a na rozdíl od Al-Koránu a sunny.

Mnoho lidí, kteří volají, v co věří a zásady nebo nápady, které drží jako víra, i když je false (nepravda) nebo nemají žádný základ (argumenty) "aqli a naqli týden Skutečně "aqeedah které mají správné pochopení Hasičské Aqeedah o Ahlus Sunny Wal Jama'ah Al-odvozené z Koránu a hadith Proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem je závazné idžmá To Salafush Salih.

C. Definice Salaf (السلف)
Podle jazyka (etymologie), Salaf (السلف) znamená, že předchozí (předky), starší a proudu [16]. Salaf znamená předchůdce. Pokud se říká (سلف الرجل) salaf někdo, znamenat oba rodiče, kteří se před ním. [17]

Podle podmínek (terminologie), slovo Salaf znamená první generace a nejlepší z Ummy (islámské), který se skládá z Sahaba a Tabi'in a Tabi'ut Tabi'in a kněží vykonávající podle pokynů na tři-období (generace / budoucnost) první ctí Alláhem Subhanahu wa Ta'ala, protože podle slov proroka alaihi sallallaahu To wa Salamem:

خير الناس قرني ثم الذين يلونهم ثم الذين يلونهم.

"Nejlepší muž byl ve své době (tj. doba společníků), pak další (Tabi'in), pak další (Tabi'ut Tabi'in)". [18]

Podle al-Qalsyani: "Salafush Sálih je první generace této ummy jsou velmi hluboké pochopení pro přírodní vědy, který řídí pokyny alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem a udržet Sunny. Bůh vyvolil, aby doprovázel svého proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem a dodržovat své náboženství ... "[19]

Shaikh Mahmúd Ahmad Khafaji uvedl ve své knize al-'Aqiidatul Islamiyyah Salafiyyah bainas wal Mu'tazilah: "Stanovení termínu Salaf nestačil pouze omezenou dobu, by mělo být i v souladu s Al-Korán, a Sunny podle chápání Salafush Salih (o 'aqeedah a manhaj, morálka a mystiky-zavřený.). Každá osoba, jejíž stanovisko v souladu s Al-Korán, a sunny rquote aqeedah, podle chápání práva a suluknya Salaf a Salafi když nazval místo, hodně a jiná doba. Místo toho, kdo porušuje názor al-Qur'an a sunny, pak není Salafi ačkoli on žil dlouhý čas přítel, Ta-bi'in a Tabi'ut Tabi'in. [20]

Penisbatan slovo Salaf nebo-Salafiyyuun nejsou zahrnuty případy z kacířství, ale to je penisbatan penisbatan syar'i, protože se připisují na první generaci této ummy, že Sahaba a Tabi'ut Tabi'in Tabi'in.

Ahlus Sunna wal Jama'ah řekl také jako-Salafiyyuun protože oni následují manhaj Salafush Salih od přátel a Tabi'ut Tabi'in. Pak každý, kdo šli v jejich stopách a chůze na jejich manhaj-in-všech dob, se jim říká Salafi, jak přidělený Salaf. Salaf není skupiny nebo třídy, jak chápe většina lidí, ale to je manhaj (žijí v systému ber'aqidah, bohoslužbou, rozhodovat, a další jistá postava), která je povinná pro každého muslima. Tak, pochopení Salaf připsal lidí, kteří udržují bezpečnost "aqeedah a manhaj implementován podle toho, co proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem a společníci Alláh anhum před nepokoji a svár. [21]

Rahimahullah Šejk al-Islam Ibn Taymiyah (. D. 728 H) [22] řekl: "Není ostuda pro člověka, který se objevil manhaj připisují se na Salaf a Salaf, i tak musí akceptovat, protože manhaj Salaf není nic jiného než pravdu." [23 ]

[Kopírované z knihy Sharh Aqeedah Ahlus Sunny Wal Jama'ah, autor Yazid ibn Abdul Qadir Jawas a Reader Nakladatelství imáma aš-Shafi'i, PO Box 7803/JACC Jakarta 13340A, Třetí Tisk 1427H/Juni 2006M]


Význam víry až na konec lidského chování a vlivPodle
Dr. Abdillah bin Júsuf ibn Yusuf al-Wabil


Poslední den víry je jedním z pilířů pilířů víry, a jeden z "Aqeedah parametru 'Aqeedah islámu je důležité, protože o vzkříšení v posmrtném životě, jsou základem pro vytvoření" Aqeedah po vydání jednotu Alláha Ta'ala.

Víra ve všem, co se stane v den konce a známky, je víra v nadpřirozené, které nemohou být dosaženo z důvodu, a žádný způsob, jak vědět, s výjimkou textů zjevení.
Vzhledem k významu tohoto slavného dne jsme si (v al-Korán-), že Alláh Ta'ala je často spojena s vírou v jeho svaté víry den, jak Alláh říká:

ليس البر أن تولوا وجوهكم قبل المشرق والمغرب ولكن البر من آمن بالله واليوم الآخر

"Není vystavit svou tvář k východu a západu je ctnost, ale ctnost je ve skutečnosti věří v Boha, v den pak ...." [Al-Baqarah: 177]

Stejně jako jeho slova:

ذلكم يوعظ به من كان يؤمن بالله واليوم الآخر

"... Takže vzhledem k tomu pokyn k lidem, kteří věří v Boha a poslední den .... "[Ath-Thalaaq: 2]

A mnoho dalších veršů.

Zřídka si otevřít stránky al-Koránu-výjimek najdete ho mluvit o konci dne a co je v něm v podobě odměny a trestu.

Život podle islámu není jen pohled na život ve velmi krátké a omezené, ani rozsah lidského života je velmi krátká.

Život z pohledu islámu je velmi dlouhá, pokračuje, dokud nejsou žádné limity. Místo bylo nadále na jiné místo v ráji stejně široká jako nebe a země, nebo v pekle je rozšířený proto, že z mnoha generací, které obývaly zemi po celá staletí. [1]

Alláh Ta'ala říká:

سابقوا إلى مغفرة من ربكم وجنة عرضها كعرض السماء والأرض أعدت للذين آمنوا بالله ورسله

"Tváří v tvář závodní lombalah vás (a) odpuštění od Pána vašeho a ráj stejně široká jako nebe a země, připravené pro ty, kdo věří v Boha a Jeho apoštolů ...." [Al-Hadiid: 21 ]

A Bůh řekl:

يوم نقول لجهنم هل امتلأت وتقول هل من مزيد

"(A vzpomeňme) den (která v ten den) jsme se zeptali Jahan-nám," Jsi plná? "On odpověděl:" Tam je další? "" [Qaf: 30]

Opravdu věří v Boha a poslední den, a věřící v to, co je v něm v podobě odměny a trestu je něco, co ve skutečnosti řídí lidské chování na správnou cestu. Žádný jediný zákon byl vyroben člověkem, který je schopen dělat lidské chování jako rovné a dopustil a produkoval ve víře v dnech konci.

Proto je velmi viditelný rozdíl mezi chováním lidí, kteří věří v Boha av poslední den, ví, že svět je pole pro život dále, také vím, že dobré skutky jsou svatí akciové den, jak bylo zjištěno Alláh Subhanahu wa Ta'ala:

زودوا فإن خير الزاد التقوى

"... Berbekallah, a opravdu to nejlepší z ustanovení je zbožnost .... "[Al-Baqarah: 197]

Také, jak říkal Umair vznešenou společníci států bin Humam Alláh anhu [2]:

ركضا إلى الله بغير زاد إلا التقى وعمل المعاد
والصبر في الله على الجهاد وكل زاد عرضة النفاد
غير التقى والبر والرشاد

Ran (obličej) Boží bez poskytnutí
kromě zbožnosti a lásce na den konec.

Také trpělivost v boji v cestě Boží,
A každý ustanovení musí být zničen.

Kromě zbožnosti, laskavosti a poradenství. [3]

Tam je rozdíl mezi chováním lidí, kteří to je tak s chováním lidí, kteří nevěří v Boha, v den konce a co je v něm ve formě odměny a trestu. "Osoba, která potvrdila konec dne bude dělat dobře při pohledu na oblohu místo vah se sazbami země, a dále nebudou s výpočtem světa." [4] On má zvláštní chování v životě, můžeme vidět keistiqamahan v něm, rozsah pohled, síla víry, stálost ve všech studiích, trpělivost v každé katastrofě, s nadějí na odměnu a odplaty, a věřím, že to, co je v očích Alláha je lepší a trvalé.

Al-Imám Muslim vyprávěný z Suhaib رحمه الله z, řekl: "Prorok sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

عجبا لأمر المؤمن إن أمره كله خير وليس ذاك لأحد إلا للمؤمن, إن أصابته سراء شكر فكان خيرا له, وإن أصابته ضراء صبر فكان خيرا له.

"Je to úžasné, v případě lidí, kteří věří, všechny podniky je dobrý (pro něj), to by nebylo možné získat kromě těch, kdo věří. Pokud se dostane potěšení, on byl rád, pak je to dobré pro něj, a pokud se něco špatného stane se mu, že je pacient, pak je pro něj dobré. '"[5]

Výhody muslima není omezena na lidi sám, ale sdílí zvířat, jako velmi slavné věty "Umar ibn al-Chattáb Alláha anhu:

لو عثرت بغلة في العراق, لظننت أن الله سيسألني عنها: لم لم تسو لها الطريق يا عمر?

"Je-li osel patří v Iráku, pevně věřím, že Bůh se mě (v den posledního soudu) o ní," Proč si dělat cestu pro něj, O 'Umar? "[6]

Pocit, že to je výsledkem víry v Boha av poslední den, pocit hmotnost a velikost důvěry byl potvrzen člověk. V případě, nebe, země a hory bylo líto za to, protože ví, že všechny věci: buď malý, nebo velký bude zodpovídat, bude třeba zvážit, a bude pomstěn. Je-li jeden lepší návratnost, pokud je špatné a pak špatný návrat zpět:

يوم تجد كل نفس ما عملت من خير محضرا وما عملت من سوء تود لو أن بينها وبينه أمدا بعيدا

"V den, kdy každá duše musí najít všechny dobrou tvář (na obličej), tak (i), kteří zlo, chtěl-li by ke dni byla vzdálená budoucnost ..." [Imran Ali 's: 30]

ووضع الكتاب فترى المجرمين مشفقين مما فيه ويقولون يا ويلتنا مال هذا الكتاب لا يغادر صغيرة ولا كبيرة إلا أحصاها ووجدوا ما عملوا حاضرا ولا يظلم ربك أحدا

"A diletakkanlah kniha, pak uvidíte viníků ze strachu, co je (písemná) v něm, a říkají:" Ach ubohý jsme, tato kniha nenechá malý a ne (příliš) jsou skvělé, ale on Záznam všechno, a našli to, co dělají tam (písemně). A Pán tvůj ne pronásledovat taky "[al-Kahf: 49].

Pokud jde o ty, kteří nevěří v Boha av poslední den, a co je v tom, jak výpočty a pomsta, pak bude vždy usilovat o splnění všech přání v tomto životě, lapal po dechu za její šperky, chamtivý při sběru ji, a velmi lakomý pokud ostatní lidé chtějí dostat přes to dobré. On stvořil svět za největší cíl a vrchol vědy (znalosti). Změřil každém případě se kemaslahatannya osamocený, se nestarají o druhých a nikdy se na sebe podívali pouze v mezích, které mohou realizovat výhody pro sebe na krátký život a omezené. On se stěhoval, aby zemi a život jako limit jediný. Proto systém výpočtu a rozsudek byl svévolný a by skončit s chybným výsledkům [7], protože si myslel, že v den zmrtvýchvstání, není možné:

بل يريد الإنسان ليفجر أمامه يسأل أيان يوم القيامة

"I muž byl o nemorální, aby neustále. Řekl: "Kdy bude soudný den, je" "[Al-Qiyaamah: 5-6]

Tento způsob hledání Jahiliyyah, omezené a velmi úzká. Tento pohled je z nich odvahu k tomu zabíjení, zajištění majetku a loupež. To proto, že nevěří v den zmrtvýchvstání a Soudného dne, Alláh je popsáno, jak se o jejich situaci ve svém slově:

وقالوا إن هي إلا حياتنا الدنيا وما نحن بمبعوثين

"A samozřejmě budou říkat (opět)," nic než náš život v tomto světě, a my občas nebude vzkříšen. '"[Al-An'am: 29]

Stejně jako jejich fráze, "to (život) je jen lůna, které dávají vznik a zemi spolknout."

Čas plynul a přišel o raritu, tím větší je odmítnutí došlo. Můžeme vidět kompletní popření toho, co je za smysly vnímané materiálu, jak je uvedeno v marxistické komunisty ateisté), kteří popírají existenci Stvořitele, nevěří v Boha a nevěří na konci dne. Tato ideologie říká, že život je pouhá věc! Nic jiného za tohoto materiálu je cítit, že jejich vůdce (marxista) tvrdí, že neexistuje bůh! A jen otázkou života! Proto je jejich existence je jako zvíře nemůže pochopit smysl života a účelu, které byly vytvořeny, přišli ještě větší destrukci. Pokud by došlo ke spojení, pak ve skutečnosti jsou ve stínu strachu z právního řádu.

Najdete lidi jako do této třídy do třídy velmi chamtivý člověk k životu na světě, protože nevěří ve vzkříšení po smrti. Jak vyplynulo z Všemohoucího, jak charakterizovat polyteisty od Židů a jiní:

ولتجدنهم أحرص الناس على حياة ومن الذين أشركوا يود أحدهم لو يعمر ألف سنة وما هو بمزحزحه من العذاب أن يعمر والله بصير بما يعملون

"A opravdu najdete jim nejvíce žádostivý člověka (chamtivý) na život (svět), i (více chamtivý znovu) než modloslužebníci. Každý z nich chtěl být život tisíce let, ale životnost se nikdy odstranit jej z trestu. Alláh je vědom toho, co dělají "[Al-Baqarah: 96].

Pohané neočekávejte vzkříšení po smrti. Chtěl život trvalé světě, zatímco Židé znát všechny ponížení, které získají v posmrtném životě, protože to, co dělají s vědou, že vědí, [8]. Lidé, jako je tento a muž jako on je nejhorší. Takže si najdete něco, co se šíří mezi nimi v podobě chamtivost, lakota, nutit lidi a udělal z něj otrok, a vzít si jejich majetek, aby si život kvůli nenasytnosti světa. To je důvod, proč se objevují ze ztráty morálky a chování, jako zvířata.

Pokud se podíváte na život na světě, tím víc únava a bolest za to, co od ní očekávají okamžité potěšení. Zatímco žádný z překážek, které by mohly držet je od smrti, protože si nebyli jisti vůbec, že ​​je odpovědnost na onom světě, a oni nemají žádné zavazadlo ukončit svůj život.

To je důvod, proč si všiml islám. Důraz je kladen na al-Korán, o víře, na konci dne, a stanovení vzkříšení, zúčtování a odpovědi. Alláh popřel jejich postoje předpokládat, že konec dne bylo nemožné, a přikázal jeho Proroka přísahat, že je to Haq (Pravda):

قل بلى وربي لتبعثن ثم لتنبؤن بما عملتم وذلك على الله يسير

"... . Říci (Muhammad), ". Totiž kvůli svému Pánu, opravdu vám bude vzkříšen, pak bude informován o tom, co děláte" To je snadné pro Alláha "[V-Taghaabun: 7]

A Bůh uvádí stav Hour, odměna slíbil svým služebníkům, kteří se bojí Boha, také hrozil trest pro ty, kteří neposlušnost. Řídí názor těch, kdo by popíral, důkazy k pochybnostem o pravdu k srdci úplně ztracené, a ujistěte se, že záleží na den zmrtvýchvstání a jeho hrůzy, které otřásly tělo. Je to, že jejich chování v tomto životě, aby byla rovná následovat náboženství pravdy, které jsou neseny alaihi apoštola sallallaahu To wa Salamem. Zde je několik důkazem této pravdy.

První 1.Penciptaan
Alláh Ta'ala říká:

يا أيها الناس إن كنتم في ريب من البعث فإنا خلقناكم من تراب ثم من نطفة ثم من علقة ثم من مضغة مخلقة وغير مخلقة

"Hej člověče, máte-li pochybnosti o vzkříšení (mrtvých), pak (vědět) jsme tě z prachu, pak z kapky semene, pak z sraženiny, pak z kousku masa dokonalé a nedokonalé výskytu .... "[Al-Hadždž: 5]

Každá osoba, schopná vytvářet lidské bytosti v několika etapách, bylo by pro něj obtížné jej opět zapněte (po smrti), a dokonce i oživit snadnější začít, než tím, zvykového práva, jak bylo zjištěno Alláh wa Subhanahu Ta'ala:

وضرب لنا مثلا ونسي خلقه قال من يحيي العظام وهي رميم قل يحييها الذي أنشأها أول مرة وهو بكل خلق عليم

"Udělal podobenství pro nás, a zapomněl, co se stalo a řekl:" Kdo se může obrátit na kosti, které byly rozdrceny? "Řekni:" On se obrátil na Pánem, který vytvořil poprvé. A ví o každém stvoření "[Yaasiin: 78-79].

2. Přírodní Důkaz je cítit určit den zmrtvýchvstání
Alláh Ta'ala říká:

وترى الأرض هامدة فإذا أنزلنا عليها الماء اهتزت وربت وأنبتت من كل زوج بهيج ذلك بأن الله هو الحق وأنه يحيي الموتى وأنه على كل شيء قدير وأن الساعة آتية لا ريب فيها وأن الله يبعث من في القبور

"... A vidíte, země suchá, ale když jsme se poslat vody na to, žít a suburlah zemi a pěstovat různé krásných rostlin. To znamená, že pro Boha, On je z pravdy, a ve skutečnosti on byl ten, který oživuje všechny mrtvé a Bůh má moc nad všemi věcmi, a opravdu soudný den je jistě blíží, bezpochyby k němu, a že Bůh vzkřísil . všichni v hrobě "[al-Hajj: 5-7]

Oživit mrtvé země s deštěm a vzhled vegetace na tom je svědectvím o síle al-Khaliq K oživit mrtvého a den soudu.

3. Síla velikosti Boží a majestátem Jeho stvoření v Vytvoření Velké
Alláh Ta'ala říká:

أوليس الذي خلق السماوات والأرض بقادر على أن يخلق مثلهم بلى وهو الخلاق العليم إنما أمره إذا أراد شيئا أن يقول له كن فيكون

"Není učinil Hospodin nebe i zemi mocí vytvořit něco podobného na to? Je pravda, že je schopen. A On je Stvořitel, vševědoucí. Jeho skutečná situace, kdy chce něco jen mu řekl: "Buď!" Tak to bylo "[Yaasiin slovy: 81-82].

Tak, Stvořitel nebe a země a vše, co mohli obnovit o velikosti vytvoření malého muže, jak odhalený v Jeho slovo:

لخلق السماوات والأرض أكبر من خلق الناس ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"Opravdu stvoření nebes a země je větší než stvoření lidské vůle, ale většina lidí to neví." [Ghaafir: 57]

4. Moudrost Alláh Ta'ala, která se zdá zřejmé, pouhým okem v celé jeho tvorby pro lidi hledající a myšlení Vyžití Vzhledem k tomu, že na rozdíl od postoje i Fanatic (Po) Lust
Moudrý Bůh nikdy nedovolí člověka ve stavu bez úspěchu. Ani vytvářejí hravý, bez rozkazů, zákaz i bez přiznání za charitu, kterou dělají.

Alláh Ta'ala říká:

أفحسبتم أنما خلقناكم عبثا وأنكم إلينا لا ترجعون فتعالى الله الملك الحق

"Předpokládám, že jste Vytvořili jsme vás ve hře (pouze), a že nebudou vráceny na nás? Pak Bůh nejvyšší, pravý král ... "[al-Mu'-minuun: 115-116]

Alláh Ta'ala říká:

وما خلقنا السماوات والأرض وما بينهما لاعبين ما خلقناهما إلا بالحق ولكن أكثرهم لا يعلمون

"A jsme vytvořili nikoliv nebesa a zemi a co je mezi nimi hraní her. Nechtěli jsme vytvářet kromě s Haq (Pravda), ale většina z nich neví "[Ad-Dukhan: 38-39].

Takže je jasné, že osoba, která řídí jeho pohled na zázraky stvoření, mentadabburi (zjištěná) pravidelnost v tom, a (věřím) všechny věci byly vytvořeny podle velikosti každého a se specifickým účelem a lhůta pro realizaci tohoto cíle. Pokud taková situace znamenalo, že musel chodit na ulici manhaj) požadovanou Bůh s ním.

Opravdu úžasný postřeh, o ochraně přírody nám může ukázat, kromě šíři poznání Boha a velikost jeho moci, Jeho moudrost je velmi vysoká, takže Bůh nedopustí, silného muže, aby slabá síla provinilců mezi nimi bez hrozby a odpovědích , a nedovolte, aby lidé, kteří odvrátit se od správné cesty bez odpovědi, které si zaslouží v životě za sebou. Stejně tak lidé, kteří se specializuje na jejich vážnosti tím, že drží charitativní úsilí v hledání radost svého Pána. Bůh nemůže nechat bez pomoci jeho ctností a laskavosti svěřil jim na konci dne, co vědí, že všechny poklady, které obětovali, a těžkosti, které vytrvaly ve svém světském životě je jen něco, co je velmi zanedbatelné ve srovnání Odměnou je také radost z nebe, které nikdy pro oko, ucho nikdy neslyšel a nikdy nedošlo v lidském srdci.

Skutečně, je-li člověk žít podle zákonů v přírodě, stejně jako moudrost svého majestátu, Jeho velkou pozornost člověka a slávě, které mu jistě bude motivovat je, že věří v koncových dnů. Takže i když by to nebylo sobecké pocit doma v jeho tváři plné nenávisti, není chamtivý v hledání života na světě, i on by vždy si navzájem pomáhají v zbožnosti a dobrotě.

[Kopírované z knihy Asyraathus Saa'ah, autor Abdillah bin Júsuf ibn Yusuf al-Wabil, Daar Ibnil Jauzi, Tiskne pátý 1415H-1995M, Indonésie vydání Soudný den se blíží, Beni Sarbeni Překladatelé, Nakladatelství Press Ibn Kathir]Aqeedah Imám čtyřiPodle
Muslimský duchovní Al Atsari"Rozdělení mezi našimi mešit s Hanafiyah [1] Si tak a tak, jeden z těch právníků, myslím, že z nás odborníci dhimma! [2] "Návrh předložila několik prominentních Syafi'iyyah [3] na muftího podvod na konci 13. století AH.

Navíc, mnoho právníci Hanafiyah memfatwakan zrušení modlitby za Hanafi imáma SHAFI'I aa. Naopak, někteří právníci Syafi'iyah memfatwakan storno modlitby za imáma na SHAFI'I Hanafi týden

Je to mezi mnoha příklady případů, fanatismu, který vedl ke sporům a školy muslimské nejednotnosti [4]. Realita je velmi nešťastné, a dokonce zakázané v islámu. Alláh říká:

واعتصموا بحبل الله جميعا ولا تفرقوا واذكروا نعمت الله عليكم إذ كنتم أعدآء فألف بين قلوبكم فأصبحتم بنعمته إخوانا

A vás všechny na popruhy (náboženství) Alláha, a ne se rozpadl, a zapamatujte si přízeň Alláha k vám, když první (období nevědomosti) nepřátelské nepřátelství, Bůh spojuje srdce, a pak se pro vás o přízeň bratří Bohu. [Imran Ali 's: 103].

Proč lidé, kteří tvrdili následovníci Čtyři imáma proti sobě? Mají jiný aqeedah? A co Aqeedah imáma čtyři?

Je pravda, že se ukazuje, mnoho stoupenců imáma čtyři mají Aqeedah Aqeedah odchyluje od svých kněží. Jurisprudence, i když tvrdí, že dodržují kněze vzor. Mnoho stoupenců, které mají aqidah Ash'arite nebo Maturidiyah nebo Shufiyah nebo jiný, to menyelisihi aqidah-Aqeedah Aqeedah Ahlus Sunny Wal Jama'ah. Přesto jejich kněží mají stejný aqeedah, tj. Aqeedah Ahlus Sunna wal Jama'ah, hadíth aqeedah Expert.

Kněz ČTVRTÁ
Čtyři používal termín imám muslimů v tomto věku, jsou:
A. Imám Abú Hanifa Nu'man bin Thabit rahimahullah z Kufa, Irák (80 yr život H - 150 H).
2. Imám Malik bin Anas, může Alláh smiluj se, z Medíny (93 yr život H - 179 H)
3. Imám Muhammad bin Idris Shafii rahimahullah, narozený v Ghazza, "Asqalan, pak se stěhoval do Mekky. On bersafar se Medina, Jemenu a Iráku, a usadil se a zemřel v Egyptě (live th 150 H - 204 H).
4. Imám Ahmad bin Hanbal rahimahullah od Bagdádu, "Irák (164 th život H - 241 H).

Čtyři vědci jsou velmi známé mezi muslimy. Zde je na čtyři kněží, čtyři školy jurisprudence připsal.

Aqidah Kněz ČTVRTÁ
Každý, kdo se zabývá učence Salafush aqidah Salih, pak zjistí, že jejich aqeedah je jedno, jak to je také jeden. Učenci Salafush Salih neobrátil z textů knihy a sunny, a ne proti němu, s odůvodněním, smysl nebo slovo mužů.

Mají jasnou představu, že víra, a to ani přijaté od 'Alim jisté, nicméně vysoké jeho postavení.

Rahimahullah Shaykh Ibn al-Islam Taymiyyah řekl: "i'tiqad (aqeedah, víry), je to ode mne nebere, nebo osoby, kterou je větší než já. Ale přijmout od Boha a posla Jeho a důvěry, která byla schválena salaful ummy (muslimské komunity, která má minulost, společníci alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem). Takže to, co je v Koránu, musí věřit. Podobně Sahih ahaadeeth, které byly nejisté, jako Sahih Bukhari a Sahih Muslim "[5]. Imám Al Ashfahani rahimahullah řekl: "Pokud si prohlédnete všechny jejich knihy (Ahlu Sunna), které bylo napsáno, od jejich počátku až do konce z nich, první z nich a nyní z nich, s jejich věkovým rozdílem a město, a pryč jejich země, každý žijící v oblasti regionů (islám), měli byste najít při vysvětlování aqeedah na silnici, že jeden tvoří jeden. Jejich názor v této věci (Aqeedah) jeden. Penukilan je jeden. Vy nevidíte spory a rozdíly na určité otázky, i když trochu. I když budete sbírat vše, co přešel na jejich jazyk, a to, co nukilkan z Salaf (staří) je, najdete ji tak, jako by to přišlo ze srdce a skrze jazyk ". [6]

Včetně čtyři imámy, že jsou na vrcholu právníků. Proslulé učenci z různých škol Aqeedah imáma psal tyto čtyři, a všichni mají stejnou aqeedah.

Podrobně, tito čtyři Aqeedah imám mimo jiné, může být viděn v Inda knize Ushuluddin To Aimmatil Arba'ah Wahidah, práce Dr. Nasir bin 'Abdillah Al Qifari, lektor Aqeedah z imáma Muhammada bin Sa'ud univerzity a knihy Mujmal I'tiqad Qashim Aimmatis Salaf, práce Dr. Abdullah bin Abdul Muhsin V Turecku, rektor imáma Muhammada bin Sa'ud.

Imám Abu Hanifah
Imám Abú Hanifa t řekl: "Já lpí na knihy Alláha. Pak jsem se nedostal (v knize Boží, držím) na sunny na Messenger n. Kdybych to nechápu, v Knize Alláha a Sunna Alláhova posla, držím se výroků společníků ním. Budu se držet na slova lidí, kteří mi chtějí, a nechal jsem slovo, které jsem si lidé mezi nimi. A nebudu opustit svá slova (a), přičemž slova od sebe (od) je ". [Historie Ibn Ma'in v jeho Tarikh, ne. 4219. Jak citoval z Inda v Salafi Manhaj To Shaykh al-Albani Nashiruddin věst. 36, dílo 'Amr Salim Abdul Mun'im].

Imám Abu Ja'far Ath Thahawi (D. 321 H), jeden z učenců Hanafiyah, napsal pojednání o aqeedah, který se stal známý pod názvem ATH Aqidah Thahawiyah ". Otevřel tím, že říká: "To je varování a vysvětlení Sunna wal Jama'ah Ahlis aqeedah na silnici právník náboženské právníci: Abú Hanifa Nu'man bin Al Thabit Kufi, Abu Yusuf ibn Ibrahim Al Ya'qub Ansari, Muhammad Abú Abdillah bin al Hasan ASY Syaibani g, a věří ve tvaru Ushuluddin (náboženské předměty), a způsob, jakým beragamanya (ho) k Pánu "Alamin". [Kniha Ath Aqidah Thahawiyah]

Jak Subki rahimahullah komentář k "Krást Ath Thahawiyah" se slovy: "Tyto školy jsou čtyři všechny chvála Bohu, jeden v Aqeedah, s výjimkou těch, kteří následují Mu'tazilah lidi a lidi, kteří myslí, že Bůh berjisim [7], nicméně většina (následovníci) tyto čtyři školy, který se nachází v Al Haq. Uznávají aqeedah Abu Ja'far Ath Thahawi obdržel v plné učenců minulosti a budoucí generace ". [Ushuluddin To Inda Aimmatil Arba'ah Wahidah věst. 28, Dr.. Nasir bin 'Abdillah Al Qifari].

Přijetí učenců Aqeedah je obecně Thahawiyah Ath. Protože existuje jen málo subjektů, které by měly být opraveny, jak to bylo provedeno podle komentátorů (poster popis) Aqidah Thahawiyah Ath, (IE) Imám Ibn Abi'l To Izzi Al Hanafi. Podobně pozdějších učenců, jako Abdul Aziz Shaykh To bin Baz v Ta'liq (poznámky) Shaykh Muhammad al-Albani v Sharh Nashiruddin a Ta'liq ho a Sheikh Dr. Muhammad bin Abd Al Khumais v Sharh al-al Aqeedah Muyassar Thahawiyah Ath. Ale obecně, učenci přijmout pravdu aqeedah.

Imám Malik bin Anas
Imám Malik bin Anas t duchovní známý jako firmy při řešení kacířství. Mezi jeho slavné výroky, bylo: "Kdo dělá inovace (nových případů) v islámu (a), které považuje za dobré, pak si myslel, že (prorok) Muhammad zradil pojednání n. Protože Alláh Ta'ala říká:

اليوم أكملت لكم دينكم وأتممت عليكم نعمتي ورضيت لكم الإسلام دينا

Tento den jsem dokonalosti pro vás vaše náboženství a mají Kucukupkan přízeň k tobě, a mají být náboženstvím islámu Kuridhai. [Al Maidah: 3]

Takže to, co den, to není náboženství, v tento den není náboženství ". [8]

Imám Ibn Abi Zaid Al Qairawani rahimahullah, (d. 386 H), jeden Malikiyah učenec, napsal pojednání o aqeedah, a obsahuje aqeedah Ahlu Sunny, spolu s dalšími učenci aqeedah.

Imám aš-Shafi'i
Imám Shafi'i t řekl: "Tak dlouho, jak je kniha a Sunna, pak (vše) odmítl důvody pro každého, kdo ji slyšel, kromě toho, řídit se jimi. Pokud to neexistuje, jsme se vrátit do výroků Prorokových Společníků n, nebo jednomu z nich. " [Historie al-Bayhaqi v al-Kubra Sunan Madkhal ILAS, ne. 35. Jak citoval z Inda v Salafi Manhaj To Shaykh al-Albani Nashiruddin věst. 36].

A byla slavná slova imáma SHAFI'I rahimahullah: "Věřím v Boha a to, co pochází od Boha, tj. Korán, pero), v souladu s Boží vůlí. Věřím v Boha a posla, co pochází z Alláhův Posel (tj. proroka Muhammada n, pero), odpovídající požadované posel Boží "[9]. Imám Abu Bakr al-Isma'ili Al Jurjani rahimahullah, (d. 371 H), jeden Syafi'iyah učenec, napsal pojednání na aqeedah. Otevřel tím, že říká: "Víte, může Bůh smiluj se nad námi a vámi, tak odborníci Hadith, Sunna wal Jama'ah odborník, byl přijat k Bohu, anděly, anděly, jejich knihy, jeho apoštolů, a přijmout to, co Kniha Alláha Ta'ala říká, a co je autentickou historii alaihi proroka sallallaahu To wa Salamem "[10].

Imám Ahmad bin Hanbal
Imám Ahmad bin Hambal t řekl: "Principy Sunny našeho názoru je, držet toho, co společníci Messenger n v něm, a napodobovat je ..." [al Lalikai History]

Imáma Abu Muhammad al-Hasan ibn 'Ali ibn Al Khalaf Barbahari rahimahullah (d. 329 H), jeden Hanbaliyah učenec, napsal pojednání o aqeedah, Sunny Wal Jama'ah aqidah odborníka, který byl jmenován Syarhus Sunna. Mezi nimiž řekl na začátku této knihy je: "Víte, Bůh ti dá milost. To jediné náboženství, které pochází od Boha wa Ta'ala Tabaraka odst. mnoho požehnání a Dát Nejvyšší), nebyl umístěn na rozumu člověka a mysli si jich. A poznání (náboženství) Alláha a jeho posla na boku. Nebudeš následovat něco s vzduch-klame, takže bude oddělena od náboženství a od islámu. Jistě není argumentem pro tebe, protože Alláh dal jasně najevo, n Sunna (vyučování náboženství / aqeedah) ke svému lidu, musel vysvětlit, přátele, a oni jsou al-Jama'ah. Jak oni jsou Sawadul A'zham (většina). A jak Sawadul A'zham (určené) je al Hak a jeho následovníci. Kdo společníci proroka n menyelisihi v něčem náboženských záležitostí, (pak), že je nevěřící. " [11]

Chyby, které musí být rovnané
Tam jsou některé chyby, která má být opravena o jednotu duchovenstva aqeedah. Mezi ně patří:

A. Předpoklad, že různé myšlenkové proudy (stanovisko následovat) ve věci fiqh, aqeedah znamená rozmanitost kněží.

Tento předpoklad je marnost, jak jsme již řekli o jednotu duchovenstva Ahlu Sunna aqeedah. Zdá se, že tento pojem byl asi už dlouho. V době Shaykh Ibn al-Islam Taymiyyah mohou Alláh smiluj se, on se objevil sunnitské Salafi aqeedah Wal Jama'ah, (ale) byl obviněn z šíření Aqeedah imáma Ahmada bin Hanbal t. Pak odpověděl: "Bylo to víra všichni kněží a Salaf (předchůdci) tohoto lidu, které se od proroků n. To je aqeedah Muhammada n ". Viz Munazharah Aqeedah Al Wasithiyah.

2. Předpoklad, že rozdíl Ahlu Sunna s firqah šíitské a takové expertní kacířství, jako rozdíl mezi čtyřmi školami.

I když současné egyptský stát se objevil instituci s názvem Darut Taqrib s mottem téměř mezi šesti škol. Tj. Hanafiyah školy, školy, školy Malikiyah Syafi'iyah a Hanbaliyah školy, školy v myšlení (šíitská) Zaydiyyah a myšlenkové odst. šíitská) Al-Ithna'' Asyariyah týden Tyto agentury se domnívají, že čtyři školy, které beraqidah Ahlu Sunna, stejně jako šíitské kacířství. Přesto jsme viděli, jak se říká výše, že všichni kněží aqeedah je jeden, a to Ahlu Sunna wal Jama'ah aqeedah. Pokud jde o šíity, Rafidhah, pak se vědci shodli, že oni jsou pány z kacířství.

Jakmile víme, že Aqeedah imáma čtyři stejné, tj. Aqeedah Ahlu Sunna wal Jama'ah, ne aqidah Ash'arite, ani Maturidiyah aqeedah, pak příslušné lidé, kteří tvrdí, že dodržují kněží v otázce fiqh, také následoval jejich kněží otázka víry. Tímto způsobem se spojí v al Haq. Musta'an Alláh.

[Zkopírováno z As-Sunny časopisu X/1427H/2006M 03/Tahun Edition. Nadace publikoval Lajnah Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Gondanrejo Purwodadi Km.8 Selokaton 57 183 Tel. 0271-761016]zdroj: http://almanhaj.or.id/

Tidak ada komentar:

Posting Komentar